- Hoşgeldiniz

Üniversiteliler hem okuyor, hem kamp yapıyor

Üniversiteliler hem okuyor, hem kamp yapıyor sitemize 10 Kasım 2014 tarihinde eklenmiş ve 244 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nün üniversite gençliğine yönelik düzenlediği kamplar büyük ilgi görüyor. Yaz aylarında düzenlenen kamplar kış döneminde de devam ediyor. Farklı illerden üniversite eğitimleri için Kocaeli’ye gelmiş olan öğrenciler bu kamplar sayesinde kentin doğal güzelliklerini keşfederken, bir yandan da bol bol kitap okuma imkânı buluyor. Son olarak üniversite öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşen okuma kampı, Samanlı Dağları zirvesinde bulunan Aytepe Park Kamp Tesisleri’nde düzenlendi. 2 gün süren kampta Prof. Dr. Ali Fuat Başgil’in ‘Gençlerle Başbaşa’ ve Prof. Dr. Osman Öztürk‘ün ‘Genç Adam’ isimli kitaplarının okuma ve değerlendirilmesi yapıldı.

GELECEĞİN LİDERLERİ GENÇLİK KAMPLARINDA YETİŞİYOR

“Gençlerin milli ve manevi yönden gelişimlerine katkı sunma, farklı kültürlerden gelen gençlerin kaynaşmasını ve yeni dostluklar kurulmasını sağlama, kültürel geleceğimize katkı sunma, gençler arasında dayanışma ruhunu güçlendirme ve milli-manevi değerler eğitimi ile insan merkezli bir yaklaşım sergileme” amaçlarıyla yola çıkmış gençlik kampında gençler için seminer de düzenlendi. Milli ve manevi değerleri önemseyen lider yetiştirme konulu seminerde, gençlerle birlikte gerçek bir lider nasıl olmalıdır sorusuna cevap arandı.

GENÇLİK KAMPINDA KİTAP VE SANAT BİR ARADA

Aytepe’de üniversite öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşen okuma kampında, yapılan kitap okumaları ve seminerlerin yanı sıra eğlenceli aktiviteler gerçekleştirildi. Ateşin başında keyifli bir ortamda ebru sanatı gibi sanat bilimleri de öğrencilere tanıtılarak yapılan atölye çalışmalarının yanı sıra usta bağlama sanatçısı Nimet Karagöz’ün eşliğinde söylenen türkülerle kamp şenlendi. Canlı müziğin eksik olmadığı kamp akşamlarında gençler arasında güzel dostluklar kuruldu.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :