- Hoşgeldiniz

Ücretsiz buz pateni kurslarına büyük ilgi

Ücretsiz buz pateni kurslarına büyük ilgi sitemize 31 Ocak 2015 tarihinde eklenmiş ve 315 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Olimpik Buz Sporları Tesisi’nde gerçekleştirdiği ücretsiz buz pateni kursları yoğun ilgi görüyor. Çocuklarını kurslara getiren aileler de buz pateni öğrenmek için kayıt yaptırıyor. Büyükşehir’in spor alanındaki söz konusu fırsat eşitliği, başta çocuklar olmak üzere ailelerin takdirini topluyor.

 

İKİ AYDA 650 BAŞVURU

Büyükşehir Belediyesi, 2014 yılında aldığı bir kararla Olimpik Buz Sporları Tesisi’ndeki buz pateni, sürat pateni ve buz hokeyi kurslarını ücretsiz hale getirmişti. Daha önce 70 TL olan kurslar, kasım ayında başlatılan uygulama ile ücretsiz oldu. İki ay içinde yaklaşık 650 kişi, Olimpik Buz Sporları Tesisi’ne kayıt yaptırdı.

 

6 ANTRENÖR EŞLİĞİNDE

Ücretsiz buz pateni kursları, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin altı kişilik eğitmen kadrosu tarafından yürütülüyor. Buz pateni eğitmenleri, derslerde ilk olarak temel buz pateni eğitimi veriyor. Temel eğitim alan kursiyerler daha sonra Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor Kulübü Buz Sporları branşlarının alt yapılarına yönlendiriliyor. Böylece çok sayıda genç yetenek, önemli bir spor branşında lisanslı sporcu olmak için ilk adımları atmış oluyor.

 

AİLELER İÇİN HOBİ GRUBU

Kursların ücretsiz hale getirilmesi çocuklar kadar aileleri de mutlu etti. Çocuğunu kursa getiren vatandaşlar, eğitimin ücretsiz olması sayesinde kendisi için kayıt yaptırma şansı da yakaladı. Çok sayıda aile bu sayede buz patenine başladı. Talebin yoğunluğu nedeniyle aileler için hobi grubu oluşturuldu.

 

KURSLAR HAFTA SONLARI

Vatandaşlar ücretsiz kurslardan hafta sonları 10.00 ile 14.00 arasında yararlanabiliyor. Bu saatler arasında Olimpik Buz Sporları Tesisi adeta tıklım tıklım doluyor.

 

KAYITLAR ALINMAYA DEVAM EDİLİYOR

Buz pateni ve buz hokeyi kurslarından ücretsiz yararlanmak isteyen vatandaşlar için başvuru süresi ise devam ediyor. Başvurular, Olimpik Buz Sporları Tesisi’nin Şirintepe Mah. D-100 Karayolu üzerindeki adresine yapılıyor. Vatandaşlar tesisin 2266096 No’lu telefonundan da konuyla ilgili bilgi edinebilir.

 

HER GÜN HİZMET VERİYOR

Öte yandan Olimpik Buz Sporları Tesisi, haftanın her günü hizmet veriyor. Halk seansları haftanın her günü 10.00 ile 16.00 saatleri arasında gerçekleştiriliyor. Halk seansının ücreti çarşamba ve cuma günleri 3,5 TL diğer günler ise 6 TL. Olimpik Buz Sporları Tesisi’nin 226 60 96 nolu telefonundan rezervasyon yaptırılabiliniyor. Ayrıca tesisten yararlanmak isteyen gruplara indirim uygulanıyor. 16.00’dan sonra ise Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor Kulübü’nün buz hokeyi, sürat ve artistik paten branşlarının çalışmaları başlıyor. Tesis programı ile ilgili detaylı bilgiye ise Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesi olan www.kocaeli.bel.tr adresi üzerindeki “Spor Tesisleri Program Saatleri” linkinden ulaşılabilir.

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :