- Hoşgeldiniz

Türküler Çanakkale şehitleri için söylendi

Türküler Çanakkale şehitleri için söylendi sitemize 14 Mart 2015 tarihinde eklenmiş ve 245 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Çanakkale Savaşlarının 100.yıldönümü dolayısıyla yıllarca unutulmayacak bir konsere imza attı. KBB Konservatuvarı Türk Halk Müziği Korosu, “Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılı kutlamaları ve Kahramanlık Türküleri” konulu bir konser verdi. Gebze Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ücretsiz konserde, bu topraklar için canlarını hiç çekinmeden feda eden şehitlerimiz için yakılan türküler seslendirildi.

GÖZYAŞLARI ŞEHİTLER İÇİN AKTI

Gebze Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konsere gebzeliler büyük ilgi gösterdi. Koroyu, Büyükşehir Belediye Konservatuvarı Türk Halk Müziği eğitmeni Nuray Polat yönetti. İki bölümden oluşacak olan konserin ilk bölümünde, KBB Türk Halk Müziği Korosu; Çanakkale destanını anlatan en güzel türküleri seslendirdi. Konserin ikinci bölümünde ise şef Nuray Polat, Çanakkale kahramanları için yakılan türküleri okudu. Türküleri dinleyen vatandaşlar gözyaşlarını tutamayarak, duygusal anlar yaşadı.

ÇİÇEKLER TAKDİM EDİLDİ

Konserin sonunda Gebze Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi Sorumlusu Ufuk Eser, THM Korosu şefi Nuray Polat’a çiçek vererek, başarılı konser için kutladı.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :