- Hoşgeldiniz

Türkiye’nin en küçük yazarı Zeynep Almila Köksal Kocaeli Kitap Fuarı’nda

Türkiye’nin en küçük yazarı Zeynep Almila Köksal Kocaeli Kitap Fuarı’nda sitemize 13 Mayıs 2013 tarihinde eklenmiş ve 1.338 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Türkiye’nin en küçük yazarı Zeynep Almila Köksal Kocaeli Kitap Fuarı’nda

Kocaeli Kitap Fuarı’nın yazar konukları arasında Türkiye’nin en küçük yazarlarından 10 yaşında ilk şiir kitabını çıkaran Zeynep Almila Köksal da vardı. Küçük yazar okurlarıyla ilk kez Kocaeli Kitap Fuarı’nda buluşmanın heyecanını yaşadı.

İLK KİTABINI İMZALADI

Kocaeli Kitap Fuarı adeta ünlü yazarlar geçidi. Can Dündar, Ahmet Ümit, Canan Tan, Ayşe Kulin, Sunay Akın, Ece Temelkuran ve birçok ünlü yazar fuarın ilk iki günü okurlarıyla buluştu. Fuar, her yaştan ve her düşünceden vatandaşa hitap ettiğini Türkiye’nin en küçük yazarlarından 10 yaşındaki Zeynep Almila Köksal’ı okurlarıyla buluşturarak bir kez daha gösterdi. Küçük yazar Köksal, isminin baş harflerini taşıyan ZAK isimli ilk şiir kitabının tanıtımını Kocaeli Kitap Fuarı’nda yaptı.

HİÇ MÜSVETTE KULLANMIYOR

Altı yaşından bu yana şiir yazdığını söyleyen Özel Şahin İlköğretim Okulu 5. Sınıf öğrencisi küçük yazar, kitabını hiç müsvette kağıt kullanmadan yazdığını kaydetti. Küçük yazar ‘Kitap okumayı da yazmayı da çok seviyorum. Olayları kendi duygularımla betimleyerek yazdım. Annem babam ve akrabalarım bana çok yardımcı oldu. Kitabımın üzerine 2. sınıfta yaptığım bir resmi koyma amacım, bu kitabın benim olduğunu anlatması ve insanların bu kitabı bir çocuğun yazdığını bilmeleri. 483 sayfadan oluşan kitabımın içerisinde 200’e yakın şiirim var. Bunlar tamamen benim duygularım’ dedi. Küçük yazar herkesi Kocaeli Kitap Fuarı’na davet etti.

 

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz