- Hoşgeldiniz

Türkiye Ve Ukrayna Ortak Uçak Üretecek

Türkiye Ve Ukrayna Ortak Uçak Üretecek sitemize 11 Ekim 2013 tarihinde eklenmiş ve 1.570 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Türkiye Ve Ukrayna  Ortak Uçak Üretecek

 Ukrayna’nın Dünyaca Ünlü Antanov Uçaklarının Türkiye’de Ortak Üretilmesi Planlanıyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Viktor Yanukoviç, ortaklaşa uçak üretimi projesi kapsamında Antonov-158 tipi uçakta incelemelerde bulundu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Victor Yanukoviç, dünkü ikili ve heyetlerarası görüşmelerin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

Yanukoviç, “Bugün sayın dostumla beraber havalimanında Antonov 158 uçağına bakmış olacağız. Antonov’un ürettiği bütün uçak modellerine bakma fırsatı bulabiliriz. Ortaklaşa yapabileceğimiz uçak yapımı zannediyorum ikili ilişkilerimizde geleceği büyük olan bir konudur” dedi.

Resmi Konut’ta düzenlenen yemeğin ardından Esenboğa Havalimanı’na giden Başbakan Erdoğan ile Yanukoviç, apronda bulunan Antonov-158 tipi uçağı inceledi.

İncelemenin ardından Erdoğan, Yanukoviç’i saat 23.15′te ülkesine uğurladı. Uğurlamada Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel ile diğer ilgililer de bulundu.

ANTANOV UÇAĞININ ÖZELLİKLERİ

Ukrayna yapımı Antonov-158 tipi uçak, 99 yolcu ve 3 bin 100 kilometre menzile sahip.

Saatte 850 kilometre hıza çıkabilen uçak, bin 900 metre uzunluğundaki pistlere inip kalkabiliyor.

antonov   antonov-158

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz