- Hoşgeldiniz

Türk Kahvesinin Yararları!

Türk Kahvesinin Yararları! sitemize 28 Mayıs 2014 tarihinde eklenmiş ve 1.025 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Türk Kahvesinin Yararları!

turk-kahvesinin-faydalari

Ruhr Üniversitesi’ndeki Alman bilim adamları tarafından 66 yaşlı insan üzerinde gerçekleştirilen bir deney kahvenin insanın moralini düzelttiği ve pozitif bir tutum içerisinde olmasına yardımcı olduğunu kanıtladı.

Deney sırasında gönüllü kişiler iki gruba ayrıldı. Birinci gruptaki insanlara her gün deneye başlamadan yarım saat önce iki fincan kahveye eşdeğer olan kafein dozu verildi. İkinci gruptaki onların iş arkadaşları ise tabii ki kahve içtiklerini düşünerek “plasebo” içtiler.

Daha sonra tüm katılımcılara özel seçilmiş kelimelerden oluşan pozitif seçenekleri çıkarmaları istendi. Onların ayrıca görsel testlerden de geçmeleri gerekiyordu. MedikForum’un bildirdiğine göre, %7 oranında kafein içenlerin verilen ödevleri daha iyi yerine getirdikleri ortaya çıktı. Ayrıca, onlar ikinci gruptaki gönüllü arkadaşlarına göre kendilerini belirgin bir şekilde daha mutlu hissettiler.

Bilim adamlarının görüşlerine göre, kafein pozitif duygulardan sorumlu olan beyin kısmına etki yapıyor. Ayrıca, küçük dozdaki kahve davranışsal reaksiyonları ve düşünme hızını arttırıyor.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :