- Hoşgeldiniz

Türk – Boşnak Kardeşlik Camii Jablanica’da açıldı

Türk – Boşnak Kardeşlik Camii Jablanica’da açıldı sitemize 01 Eylül 2013 tarihinde eklenmiş ve 466 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Türk – Boşnak Kardeşlik Camii  Jablanica’da açıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Bosna-Hersek’in Jablanica şehrindeki Türk-Boşnak Kardeşlik Camii’nin açılışına katıldı. Törende Boşnak yetkililer ve din görevlileri, katkılarından dolayı Başkan Karaosmanoğlu’na ve Kocaelili hayırseverlere teşekkür etti.

KOCAELİ HEYETİ KATILDI

Bosna-Hersek’in Jablanica şehrinde yapımı tamamlanan Türk-Boşnak Kardeşlik Camii’nin açılışı düzenlenen bir törenle gerçekleştirildi. Törene Başkan Karaosmanoğlu’nun yanı sıra AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, AK Parti İl Başkanı Mahmut Civelek, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman ve Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş katıldı. Törende eski Yuvacık Belediye Başkanı Hikmet Karaaslan ile Kocaeli İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu ve Kocaeli’den yaklaşık yüz kişilik bir grupta hazır bulundu.

BOŞNAKLARDAN BAŞKAN’A TEŞEKKÜR

Boşnakça ve Türkçe okunan ilahilerle başlayan törende söz alan Boşnak yetkililer ve din görevlileri, caminin yapımına sundukları katkılardan dolayı Başkan Karaosmanoğlu ile Kocaelili hayırseverlere teşekkür etti. Törende söz alan Milletvekili Şeker, son yıllarda Balkanlar’da çok önemli eserlerin hayata geçirildiğini ifade etti.

KOCAELİ’DEN SELAM GETİRDİK

2007 yılında Jablanica kentiyle kardeş şehir anlaşması imzalayan dönemin Yuvacık Belediye Başkanı Karaaslan’ın da katılımcılara seslendiği törende konuşan Başkan Karaosmanoğlu, Bosna-Hersek’te bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Geniş bir katılımla gerçekleşen törende Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Türkiye’den ve Kocaeli’den sizlere selamlar, sevgiler getirdik. Boşnak kardeşlerimizi çok seviyoruz. Aramızda hiçbir fark yok, mesafeler de önemli değil. Siz bizim gönlümüzdesiniz. Her zaman beraberiz. Bu güzel eserin meydana gelmesinde emeği geçen herkesi kutluyorum’’ ifadesini kullandı.

ÖĞLEN NAMAZI KILINDI

Konuşmaların ardından Boşnak yetkililer tarafından Başkan Karaosmanoğlu, Müftü Sönmezoğlu ve Karaaslan’a Türk-Boşnak Kardeşlik Camii’nin fotoğraflarının bulunduğu çerçeveler hediye edildi. Türk-Boşnak Kardeşlik Camii’nin açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından ise hep birlikte öğlen namazı kılındı.

 

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz