- Hoşgeldiniz

Tunuslu bakandan şok açıklama: ‘kızlarımız Suriye’de ‘seks cihadı’ yapıyor!’

Tunuslu bakandan şok açıklama: ‘kızlarımız Suriye’de ‘seks cihadı’ yapıyor!’ sitemize 20 Eylül 2013 tarihinde eklenmiş ve 3.332 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Tunuslu bakandan şok açıklama: ‘kızlarımız Suriye’de ‘seks cihadı’ yapıyor!’

Tunus’ta çok sayıda genç kızın, Suriye’deki “muhalifler” için “seks cihadı” yapmaya gidip ülkeye hamile döndüğü belirtiliyor.

Tunus İçişleri Bakanı Lütfü bin Ceddo, Tunus Ulusal Meclisi’nde yaptığı konuşmada, Tunuslu genç kızların Suriye’de nasıl “seks cihadı”na götürüldüklerini anlattı.

El Arabiya‘nın Ceddo’dan aktardığına göre, Tunuslu genç kızlar 20, 30 veya 100 cihadcı militan arasında “seks cihadı” için “takas” ediliyor ve çoğunlukla ülkelerine hamile olarak geri dönüyorlar. Ceddo, bu konu hakkında sessiz kaldıkları için de kendilerini suçladı.

Geçtiğimiz Nisan ayında da, dönemin Tunus Müftüsü Şeyh Osman Battıh, 13 Tunuslu genç kızın “kandırılarak” Suriye’deki militanlara “seks hizmeti” vermek için bu ülkeye gittiklerini söylemişti. Battıh bunu, “bir tür fuhuş” olarak nitelendirmişti.

Ağustos ayında da, kamu güvenlik hizmetinin başındaki isim Mustafa bin Ömer, ülkenin doğusunda El Kaide bağlantılı bir “seks cihadı” hücresini çökerttiklerini açıklamıştı.

Ceddo, Mart ayından bu yana Tunus-Suriye arasında cihadcı ağı kurduğu şüphesiyle 6 bin kişiye seyahat yasağı koyduklarını, 86 kişiyi de tutukladıklarını bildirdi. Ceddo, “Gençlerimiz cephede görevlendiriliyor ve Suriye köylerine nasıl saldıracaklarını ve onları nasıl yağmayalayacaklarını öğreniyor” dedi.

seks_cihadindan_hamile_donduler_h43507

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz