- Hoşgeldiniz

Adres : -
Telefon : -
E-Posta : -
Websitesi : -
Üyelik Tarihi : 28 Şubat 2013

TÜİK’ten İZAYDAŞ’a ZİYARET

TÜİK’ten İZAYDAŞ’a ZİYARET

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden İZAYDAŞ’a ülkenin dört bir yanından ziyaretçi gelmeye devam ediyor. Türkiye İstatistik Kurumu Çevre, Enerji ve Ulaştırma İstatistikleri Dairesi Başkanlığı öncülüğünde çeşitli illerden gelen TÜİK uzmanları, İZAYDAŞ’ı ziyaret etti. Türkiye’de çevre ve enerji istatistikleri kapsamında tüm verileri takip eden 35 kişilik heyet, İZAYDAŞ’ın çalışmalarına yoğun ilgi gösterdi.

GÜNCEL BİLGİ VE RAKAMLAR

TÜİK Çevre Enerji ve Ulaştırma İstatistikleri Daire Başkanı Sebahattin Sarı ile Kocaeli Bölge Müdür Vekili İbrahim Esenkar’ın da hazır bulunduğu ziyaret programı, yapılan sunumla başladı. İZAYDAŞ Çevre Yönetim Sistemleri Sorumlusu Aysun Saraç, tesisin çalışma sistemi ve gerçekleştirilen faaliyetler hakkında misafirlere detaylı bilgiler verirken, TÜİK heyetinin yoğun teknik soruları dikkat çekti.

İZAYDAŞ’TAN DA VERİ İSTEYECEKLER

Çevre ve enerji alanındaki istatistikleri tutmaları nedeniyle konu ile ilgili uzmanlıkları olan, güncel bilgi ve rakamlara sahip bulunan heyet, Aysun Saraç’ı hayli terletti. TÜİK uzmanları, İZAYDAŞ’a ait verilerden de yararlanmak istediklerini söyledi. 1.5 saati aşan sunumun ardından ise tesis turuna geçildi. TÜİK heyeti, İZAYDAŞ’ın depolama alanları, yakma tesisi, biyogaz ve çöp gazından elektrik üreten tesisi de yerinde görerek yetkililerden bilgi aldı.

SARI: VERİ KALİTESİNİ ARTIRMAK İÇİN

TÜİK Çevre, Enerji ve Ulaştırma İstatistikleri Daire Başkanı Sebahattin Sarı, kurum olarak birçok istatistikleri topladıklarını, çevre istatistikleri kapsamında da atık bertarafı ve geri kazanım tesisleri ile ilgili bir çalışma gerçekleştirdiklerini kaydetti. Sarı, “Biz verilerimizi 26 bölge müdürlüklerimiz aracılığı ile topluyoruz. Özellikle veri kalitesini artırmak amacıyla, arkadaşlarımızın veri toplarken daha fazla sorgulama yapabilmeleri açısından da bu ziyareti son derece önemsiyoruz” diye konuştu. Sarı atıkların çevreye zarar vermeden bertarafının çok önemli olduğuna da dikkat çekerek, “Benzer tesislerin kurulmasında fayda var” yorumunu yaptı. Program, teknik gezinin ardından hatıra fotoğrafının çekilmesiyle noktalandı.

Firmalar kategorisinde bulunan TÜİK’ten İZAYDAŞ’a ZİYARET sitemize 28 Şubat 2013 tarihinde eklenmiş ve 481 kişi tarafından ziyaret edilmiş.
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz