- Hoşgeldiniz

TRT Avaz, kültür alanında çekimler yaptı

TRT Avaz, kültür alanında çekimler yaptı sitemize 26 Ağustos 2014 tarihinde eklenmiş ve 188 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Türk dünyasında geniş bir kitle tarafından yayınları yakından takip edilen TRT Avaz ekibi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Sekapark’taki kültür alanında çekimler yaptı. TRT Avaz ekibi, Azerbaycan Kültür Evi, Kafkas Kültür Evi ve Balkan Kültür Evi’ndeki çekimlerinde röportajlar da gerçekleştirdi.

HAYDAR ALİYEV KÜTÜPHANESİ

TRT Avaz ekibi, Büyükşehir’in Sekapark alanı içinde restore ettiği ve sivil toplum kuruluşlarının kullanımına verdiği kültür alanında çekimler yaptı. TRT Avaz ekibi kültür alanında yer alan Azerbaycan Kültür Evi’ndeki Haydar Aliyev Kütüphanesi’ne ayrı bir ilgi gösterdi. Burada detaylı çekimler yapan TRT Avaz ekibi, Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Bilal Dündar’la bir röportaj yaptı. Dündar, Türkiye-Azerbaycan dostluğuna büyük katkılar sunan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı ve Türk Dünyası Belediyeler Birliği(TDBB) Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na teşekkür etti.

KAFKAS VE BALKAN EVLERİ

Kafkas Kültür Evi’nde detaylı çekimler yapan TRT Avaz ekibi, Balkan Kültür Evi’nde de Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu ile bir araya geldi. Çolakoğlu, derneğin faliyetleri ve Balkan Kültür Evi’nde yapılan çalışmalarla ilgili TRT Avaz ekibine bilgi verdi.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :