- Hoşgeldiniz

Tohumlar fidan oldu, toprak ile buluştu

Tohumlar fidan oldu, toprak ile buluştu sitemize 22 Ocak 2015 tarihinde eklenmiş ve 314 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ve Kocaeli Tema Vakfı İl Temsilciliği ortaklığında, Kandıra’daki Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde ‘’Hayvanımı seviyorum, doğayı ağaçlandırıyorum’’ etkinliği düzenlendi.

250 GÖNÜLLÜ KATILDI

Etkinliğe Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Nermin Tol, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Dr. Osman Poyraz, TEMA Vakfı Kocaeli Temsilci Yardımcısı İbrahim Bayram, Gölcük Hayvan Hakları Aktivistleri Derneği Başkanı Gülçin Taşkın, Gölcük İlçe Gönüllü Sorumlusu Melahat Aşıkoğlu, Gölcük İlçe Gönüllü Sorumlu Yardımcısı Şevkiye Uğur, Kandıra İlçe Gönüllü Sorumlusu Ali Aslan, Derince Çenesuyu İlkokulu, Derince Çenesuyu Ortaokulu, Kandıra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Gölcük Uğur Mumcu İlköğretim Okulu öğrencileri, çok sayıda veli ve gönüllüler ile birlikte 250 kişi katıldı.

KENDİ BÜYÜTTÜKLERİ FİDANLARI DİKTİLER

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Tema Vakfı Kocaeli İl Temsilciliği ortaklığında gerçekleştirilen programda öğrenciler kendi yetiştirdikleri fidanları toprak ile buluşturarak geleceğe can verdiler. Oldukça renkli geçen etkinlikte öğrenciler tarafından geçen yıl Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı’na ait Kullar fidanlığında ekilen tohumların büyüyen fidanları dikildi. Fidan olan tohumlar Tema Vakfı gönüllüsü öğrenciler tarafından Kocaeli’nin akciğerlerine bir ilave olarak toprak ile buluşturuldu.

TANITIM FİLMİ İLE SOKAK HAYVANLARINI TANIDILAR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Tema Vakfı İl Temsilciliği tarafından organize edilen etkinlik kapsamında öğrenciler sokak hayvanları hakkında bilgi aldı. Gerçekleştirilen etkinlikte öğrencilere veteriner hekim eşliğinde rehabilitasyon merkezlerinin gezdirildiği programda ayrıca sokak hayvanlarını tanıma ile ilgili bir sunum da gerçekleştirildi. Hayvanları daha yakından tanıma fırsatı bulan öğrenciler oldukça eğlenceli zaman geçirdiler.

DOSTLARINA KURU MAMA HEDİYE ETTİLER

Etkinlik kapsamında öğrenciler Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde sokak hayvanlarına verilmek üzere kuru mamayı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Dr. Osman Poyraz’a takdim etti. Öğrencilerin hediyesini alan Poyraz, ‘’Bu dünyada yaşayan canlılar olarak birbirini tamamlayan bir bütünün parçasıyız. Sizler çok önemli ve güzel bir iş yapıyorsunuz. Hepiniz ile gurur duyuyor ve gönülden kutluyorum‘’ dedi.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :