- Hoşgeldiniz

TMMOB’un yürüyüşüne TOMA’larla engel

TMMOB’un yürüyüşüne TOMA’larla engel sitemize 13 Temmuz 2013 tarihinde eklenmiş ve 414 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

TMMOB’un yürüyüşüne TOMA’larla engel

TMMOB’un yetki ve gelirlerini Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na devreden yasayı protesto etmek için istanbul ve Ankara’da toplanan birlik üyesi mimar ve mühendislerin yürüyüşüne polis engel oldu.
 Taksim Dayanışması’nın çağrısı üzerine saat 17.30’da Galatasaray Meydanı’ndan yüzlerce kişi toplandı. Kalabalık, pazartesi Taksim’de çıkan olaylar sonrası gözaltılar, TMMOB yasasındaki düzenleme ve Ali İsmail Korkmaz’ın dövülerek öldürülmesini protesto etti. Kalabalık, Taksim Meydanı’na yürümeyi planlıyordu ancak İstiklal Caddesi’nde önlem alan polis grubun yürüyüşüne izin vermedi. Gruplar adına burada basın açıklaması yapıldı.

 

İSTİKLAL CADDESİ’NDE POLİS MÜDAHALESİ

Galatasaray Meydanı’ndan ayrılan kalabalıktan bir bölümü ara sokakları kullanarak İstiklal Caddesi’ne çıktı. Taksim Meydanı’na ilerleyen grup, Fransız Başkonsolosluğu önünde önlem alan polise katıldı. Polisin grubun dağılmasını istedi. Ancak grup dağılmadı. Bunun üzerine polis, kalabalığın üzerine kalkanlarla yürüdü. Kaçışan grup üyeleri ara sokaklara girdi. Bir süre sonra tekrar İstiklal Caddesi’nden biraraya geldi. Gruba polis bu kez TOMA ile tazyikli su ile müdahalede bulundu. İstiklal Caddesi boyunca gruplara tazyikli su sıkıldı. İstiklal Caddesi’ndeki vatandaşlar müdahale sırasında zor anlar yaşadı.

Eylemcilerle polis arasındaki olaylar devam ediyor…

Ankara’da ise Güvenpark’a yürümek isteyen mimar ve mühendisler Meşrutiyet Caddesi’nde kurulan polis barikatıyla durduruldu.

toma

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz