- Hoşgeldiniz

Tiyatroculardan ‘’Özgecan’lar Ölmesin’’ programı

Tiyatroculardan ‘’Özgecan’lar Ölmesin’’ programı sitemize 26 Şubat 2015 tarihinde eklenmiş ve 174 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları oyuncuları SDKM’de Özgecanlar Ölmesin isimli program düzenledi. Programda ‘’ Kurdele ya da Artı Sonsuz ‘’ isimli tiyatro oyunu oynandıktan sonra basın bildirgesi okundu. Programa Kocaeli’de bulunan sivil toplum kuruluşları, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatro sanatçıları ve çok sayıda seyirci katıldı.

KADINLARI KONU ALAN TİYATRO OYUNU

SDKM’de gerçekleştirilen programda, kadınlara yönelik şiddetin sahneye eleştirisel bir bakış açısıyla anlatıldığı tiyatro oyunu sergilendi. Seçil Mutlu’nun yönettiği ve oynadığı oyun toplumsal şartlandırmaların getirdiği baskı ve yönlendirmelerin erkeği de çaresizliğe sürüklemesi ile hayatın ‘şiddeti merkeze alan’ bir yap-boza dönüşmesinin ironik bir dille aktarılması ile dikkat çekti.

BASIN BİLDİRİSİ OKUNDU

Tiyatro oyunu sonrası Özgecan Aslan cinayetinden yola çıkılan bir basın bildirgesi okundu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları oyuncularından Eylem Tanrıver Varlı’nın seslendirdiği basın bildirgesinde ‘’ Kadına, insana, çocuğa yapılan şiddete atıfta bulunuldu ve bu katliamın önüne geçilmesi için harekete geçilmesi istendi.’’ Programa çok sayıda Sivil Toplum Merkezi Destek verdi.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :