- Hoşgeldiniz

TDED Kocaeli’de Medeniyet Okumaları başlıyor

TDED Kocaeli’de Medeniyet Okumaları başlıyor sitemize 02 Mart 2015 tarihinde eklenmiş ve 310 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Kocaeli Şubesi işbirliğinde düzenlenen etkinliklere her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. Osmanlı Türkçesi ve Farsça gibi kursların yanı sıra Yazarlık Okulu’nun da startının verildiği TDED Kocaeli Şubesi’nde Medeniyet Okumaları adıyla yeni bir etkinlik başlıyor.

MEDENİYET KAVRAMI ÖNE ÇIKIYOR

Türkiye Cumhuriyeti 2023 hedefine doğru emin adımlarla ilerlerken Medeniyet kavramı son dönemlerde öne çıkmaya başladı. Bu kapsamda Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Kocaeli Şubesi de Medeniyet Okumaları başlığıyla önemli bir etkinliğin startını verecek.

7 MART CUMARTESİ BAŞLAYACAK

Kurulacak olan 4 ayrı okuma grubuyla başlanacak olan Medeniyet Okumaları 3 ay sürecek. 20 kişilik özel gruplarla gerçekleştirilecek olan Medeniyet Okumaları 7 Mart Cumartesi günü başlayacak ve her cumartesi 18.00-21.00 saatleri arasında yapılacak. Ücretsiz ve sertifikalı olan etkinlik kapsamında okunacak kitaplar hediye edilecek.

ALANINDA UZMAN İSİMLER ANALİZ EDECEK

Okumaların sonunda her bir grubun katılımıyla Prof. Dr. Bekir Karlığa, Prof. Dr. Sadettin Ökten, Prof. Dr. İsmail Kara ve Av. Sibel Eraslan moderatörlüğünde ayrı ayrı kitap analizleri yapılacak.

BAŞVURULAR WWW.TDEDKOCAELİ.ORG.TR ADRESİNDEN

Medeniyet Okumaları’na başvuruda bulunmak isteyenler TDED Kocaeli Şubesi’nin www.tdedkocaeli.org.tr adresine girerek Kurs Başvurusu kısmından kayıt yaptırabilirler.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :