- Hoşgeldiniz

Tayfun Talipoğlu: Öcalan Meclise Gireceğini Biliyordu

Tayfun Talipoğlu: Öcalan Meclise Gireceğini Biliyordu sitemize 21 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 859 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Tayfun Talipoğlu: Öcalan Meclise Gireceğini Biliyordu

Gazeteci -yazar Tayfun Talipoğlu, 1996 yılında İtalya’da Abdullah Öcalan ile röportaj yaptığını söyledi. Bir ara Türkiye’nin gündeminde olan Abdullah Öcalan ile pizza yiyen gazetecinin kendisinin olduğunu söyleyen Talipoğlu, “Abdullah Öcalan ile 1996 yılında ilk İtalya’da görüştüğümde bana, ‘Göreceksin, Türkiye’ye dönüp parlamentoda politika yapacağım’ dedi. Ben de, ‘Sen 15 yıl oda hapsinde olduğunu söylüyorsun. Nasıl politika yapacaksın? Hayal görüyorsun. Şehit aileleri seninle konuştuğumu görseler beni parçalar’ dedim. Öcalan bana, ‘Görürsün, ben Türkiye’ye döneceğim, politika yapacağım’ dedi. Ben ileri görüşlü bir adam olduğumu düşünüyordum ama Abdullah Öcalan bir yerlerden tüyo almış ve yaptı. Onun için ben şu anda olanlara şaşırmıyorum. Tüm olanları doğal karşılıyorum. Ben bu işi 1996 yılında ilk öğrenen adamım” diye konuştu.

Artık devletin PKK’yı tanıdığını iddia eden Talipoğlu, “Ne PKK terör örgütüdür ne de Abdullah Öcalan terörist başıdır, halka açık olması gerekir. Başbakan diyor ki, ‘Onları açıklarsak süreç sekteye uğrar.’ Başbakan’ın bu lafı çok tehlikeli. Demek ki başka planlarınız var” ifadelerini kullandı.

tayfun-talipoglu-ocalan

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz