- Hoşgeldiniz

Suriyeli Askerin Kalbini Yiyen Müslüman Kardeşler Militanı

Suriyeli Askerin Kalbini Yiyen Müslüman Kardeşler Militanı sitemize 06 Temmuz 2013 tarihinde eklenmiş ve 507 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Suriyeli Askerin Kalbini Yiyen Müslüman Kardeşler Militanı

Suriye’de bir askerin kalbini yerken çekilmiş görüntüleriyle tartışma yaratan isyancı, BBC’ye “Aynı şeyi tekrar yaparım” dedi.
“Yamyam Müslüman Kardeşler Militanı” lakaplı Ebu Sakkar, Suriye’li askerin kanlar içindeki kalbine ağzına götürürken “Esad’ın köpekleri, kalbinizi ve ciğerinizi yiyeceğiz” diye bağırıyor.

İnsan Hakları İzleme Örgütü – Human Rights Watch tarafından savaş suçu işlemekle suçlanan Ebu Sakkar, Suriye üzerinde uçuşa yasak bölge ilan edilmesi ve isyancılara silah sağlanması gerektiğini belirterek, “dünyanın yardımlarına gelmemesi halinde birçok kişinin buna benzer şeyler yapmaya mecbur kalacağını” savundu.

BBC muhabiri Wood, tezat bir şekilde, Suriye’de islamcı militanlara silah gönderilmemesi gerektiğini savunanların tezlerini Sakkar’ın görüntüleriyle savunduğunu aktarıyor.

Human Rights Watch, Ebu Sakkar’ın daha önce de Suriyeli askerlerle birlikte çarpışırken ölen Lübnanlı Hizbullah üyelerinin cesetleri ile poz verirken çekilmiş görüntüleri de olduğunu bildirmişti.

Birleşmiş Milletler’e göre, Suriye lideri Beşar Esad’a karşı ayaklanmanın başladığı Mart 2011’den bu yana ölenlerin sayısı 70 bini geçti.

suriyeli-askerin-kalbini-yedi

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz