- Hoşgeldiniz

Su ve kanalizasyon idarecilerine Kocaeli turu

Su ve kanalizasyon idarecilerine Kocaeli turu sitemize 13 Mart 2015 tarihinde eklenmiş ve 346 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü’nün düzenlediği sempozyuma katılan 30’a yakın Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin üst düzey yöneticileri kentin meşhur pişmaniyesinin yapılışını yerinde gördü. İdareciler ardından Seka alanında bulunan Kocaeli Bilim Merkezi ile Film Platosu’nu gezdi.

PİŞMANİYE YAPIMINI YERİNDE İNCELEDİLER

İSU Genel Müdürlüğü’nün teknolojik yatırımlarının değerlendirildiği Akıllı Su Yönetimi Sempozyumu’nun ikinci gününde yapılan toplantıların ardından konuk misafirlere şehir ve kültür turu düzenlendi. İSU Genel Müdürü İlhan Bayram, Su ve Kanalizasyon İdarelerinin Genel Müdür, Genel Müdür Yardımcıları ve Daire Başkanları’ndan oluşan misafirlere ilk olarak İzmit’in meşhur pişmaniyesi için, Pişmaniye tesislerine gidildi. Burada şeker, un ve yağın yüksek ateş ve emek ile bir araya gelmesi ile oluşan pişmaniyenin yapılış aşamaları uygulamalı olarak gösterildi. Pişmaniyenin yapılışını merakla inceleyen misafirler, bir yandan da pişmaniye ve saray helvasını yeme ve alışveriş imkanı buldu.

FİLM PLATOSUNU GEZDİLER

İkinci olarak dizi film çekimlerinin casino online yapıldığı ve Beyoğlu İstiklal Caddesi’nin birebir canlandırıldığı Seka Film Platosu’na geçen heyete, plato yetkilileri tarafından stüdyolar hakkında bilgi verildi. Platoyu hayranlıkla gezen Su ve Kanalizasyon İdarelerinin yetkilileri, ekranda gördükleri sahneleri yerinde görmenin heyecanını yaşayıp, birlikte hatıra fotoğrafları çekti.

BİLİM MERKEZİ’NDEKİ SERGİLERİ DENEDİLER

Şehir turunun son durağı ise Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Kocaeli Bilim Merkezi oldu. Burada yetkililer tarafından merkezin yapım süreci ile merkezde yer alan sergiler hakkında bilgi verildi. Konuk heyet, Bilim Merkezi’nde 70 düzeneğin yer aldığı Algı ve Gerçeklik, 49 düzeneğin yer aldığı Dinamik Dünyamız sergilerini gezerek deneyleri uygulama imkanı buldular. Ayrıca merkezde yer alan müslüman bilim adamları tarafından yapılan ve 9 ayrı konuda eserlerin sergilendiği Bilimin Sultanları Sergisini gezen Su ve Kanalizasyon İdarelerinin, merkezde yeni şeyler görmenin heyecanı ile Bilim Merkezi’nden ayrıldılar.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :