- Hoşgeldiniz

Steinbach: ‘Erdoğan popülist’ Bir Politikacı

Steinbach: ‘Erdoğan popülist’ Bir Politikacı sitemize 05 Mart 2013 tarihinde eklenmiş ve 408 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Steinbach: ‘Erdoğan  popülist’ Bir Politikacı

 

Almanya’nın önde gelen Ortadoğu uzmanlarından Prof. Dr. Udo Steinbach, Erdoğan’ın siyonizm ile ilgili sözlerini yorumladı.

Oy toplama çabası’                                                                                                                    

tayip-erdogan

                 

Udo Steinbach: Erdoğan Arap cephesinde, ayağa kalkan ve yeniden yapılanan Araplar arasında hayranlık uyandırmaya, takdir toplamaya çalışıyor. Tabii bu şekilde kendi ülkesinde de puan toplamaya çalışıyor. Dört yıl önce Davos’ta yaşanan olay da yerel seçimler öncesine denk gelmişti. O zaman da Erdoğan’ın kameralar karşısında ayağa kalkıp giderek yarattığı sansasyon yerli seçmene yönelikti. Şu an da ilk etapta buna benzer bir şey olduğunu tahmin ediyorum. Siyonizmin anlamını, faşizm ve milliyetçilikle arasındaki farkı bilmemesi, cahillik tabii ki bir rol oynamış olabilir. Ama benim inancım onun sonuçta bir popülist olduğu ve asıl Arap ve Türk kamuoyunu göz önünde bulundurduğu yönünde.

Genel olarak bakıldığında inanıyorum ki Türkiye Başbakanı yine çok güçlü bir şekilde kendi seçmenine, Türk kamuoyuna oynadı. Sonuçta önümüzde yine yerel seçimler var. Burada puan toplamaya çalışıyor diye düşünüyorum.

 

tayyip-erdogan-
Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz