- Hoşgeldiniz

Spor Okulları yakın takipte

Spor Okulları yakın takipte sitemize 16 Şubat 2015 tarihinde eklenmiş ve 285 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin sporu tabana yaymak amacıyla başlattığı Spor Okulları; geleceğin şampiyon ve sporcularının Kocaeli’nden çıkması için başlattığı kararlı tutumunu sürdürüyor. Spor Okulları’nın her geçen gün artan başarısının arkasında ailelerin ilgisinin yanı sıra teknik ve yönetim kadrosunun Spor Okulları’na verdiği önem büyük rol oynuyor. Spor Okulları yönetimi, sporcularının en iyi şekilde yetişmesi için gerekli tüm detayları gün gün ve titizlikle takip ediyor.

SPOR OKULLARI YAKIN TAKİPTE

Spor Okulları, 12 ilçede ve 18 tesiste 6-12 yaş arasındaki çocuklara spor eğitimi vermeye devam ediyor. Masa Tenisi; Basketbol; Voleybol; Tenis ve Jimnastik branşlarında verilen spor eğitimi geleceğin şampiyonlarını yetiştirmeyi hedefliyor. Bu kararlılıkla yola çıkan spor okullarının başarısının arkasında ise hiç kuşkusuz ailelerin ilgisi büyük rol oynuyor. Çocuklarını spor okullarına getiren aileler Spor Okulları çatısının en önemli desteği olmayı sürdürüyor. Başarıda en önemli faktörlerden birini ise Spor Okulları’nın teknik ve yönetim kadrosu oluşturuyor. Antrenör, Büyükşehir Belediyesi ve Kağıtspor Kulübü üçgeninde şekillenen söz konusu yapı Spor Okulları’nın adeta üzerine titriyor. Yönetim, kısa aralıklarla bir araya gelerek Spor Okulları’nın durumu ve ihtiyaçları konusunda görüş alışverişinde bulunuyor.

YÖNETİM BİRARADA

Spor Okulları yönetimi geçtiğimiz günlerde yine bir araya gelerek okulların seyri hakkında görüş alışverişinde bulundu. Seka Park Otel’de gerçekleştirilen toplantıya Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş, Kağıtspor Kulübü Başkanı İslam Yücel, Altınnal A.Ş. Genel Müdürü Yasin Özlü, Büyükşehir Belediyesi Spor Müdürü Doğa Ergün, Spor Okulları koordinatör ve antrenörleri katıldı. Toplantıda ayrıca projenin akademik çatısını oluşturan Kocaeli Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu akademisyenleri yer aldı.

OKUMUŞ’TAN TEŞEKKÜR

Toplantıda konuşan Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş, Spor Okulları’nın, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun projesi olduğunu hatırlatarak, buradaki en önemli amacın sporu tabana yaymak olduğunu söyledi. Projenin her geçen gün büyüdüğünü ve ilgi gördüğünü memnuniyetle gördüklerini kaydeden Okumuş, “Bunun en büyük nedeni ailelerimizin projeyi sahiplenmesidir. Onlara çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca teknik ve yönetim kadromuz da projenin adeta üzerine titriyor. Tüm antrenörlerimize vefakâr çalışmaları ve ilgileri için teşekkür ediyoruz” dedi.

SPOR OKULLARI PROJESİNİN TAKİPÇİSİYİZ

Spor okulları Projesi’nin temel unsurları arasında yer alan Kağıtspor Kulübü’nün Başkanı İslam Yücel ise, projeye büyük önem verdiklerini söyledi. Bu nedenle Kağıtspor yöneticilerini, 12 ilçede faaliyet gösteren okullara sorumlu olarak atadıklarını ifade eden Yücel, “Kağıtspor Kulübü olarak ilçelerdeki Spor Okulları’nın takipçisiyiz. Spor Okulları, geleceğin şampiyon ve sporcularını yetiştirecek. Buna olan inancımız ve tüm emeğimizle bu projenin devam etmesi için çalışacağız” şeklinde konuştu.

SPOR OKULLARI MÜSABIK SPORCU YETİŞTİRECEK

Büyükşehir Belediyesi Spor Müdürü Doğan Ergün ise, Spor Okulları’nın bundan böyle müsabık sporcu yetiştirmek hedefini gözettiğini aktardı. Ergün, “Spor Okullarında çocuklarımızın branşlaşmasını hedefliyoruz. 6-12 yaş arasındaki çocukların bir branşta eğitim alarak ciddi anlamda sporcu kimliğine ulaşmasını istiyoruz” dedi.

GÖNERER HEDEF PROGRAMI ANLATTI

Öte yandan toplantıda, Kocaeli Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu akademisyenlerinden Ahmet Gönerer, Spor Okulları’nda uygulanan hedef programın seyri hakkında bilgi aktardı.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :