- Hoşgeldiniz

Spor okulları genç yetenekleri ortaya çıkarıyor

Spor okulları genç yetenekleri ortaya çıkarıyor sitemize 11 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 458 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Spor okulları genç yetenekleri ortaya çıkarıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 8-9 yaş grubundaki çocuklar için kurulan Spor Okulları genç yeteneklerin keşfinin adeta merkezi haline geldi. Yaklaşık 5 aydır 12 ilçede faaliyet gösteren Spor Okulları’na gelen çocuklar antrenörleri tarafından titizlikle gözlemleniyor. Yetenekli bulunan öğrenciler uzun vadede yine antrenörün gözetiminde sportif ölçümlere alınacak. Bu süreç sonunda tespit edilen sporcular Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor Kulübü’ne yönlendirilecek.

YETENEKLER KEŞFEDİLİYOR

Büyükşehir Belediyesi’nin sporu tabana yaymak amacıyla başlattığı Spor Okulları Projesi kendi içinde yeni oluşumlara kapı açıyor. 4 bin 800 öğrencisi ile yaklaşık beş aydır faaliyet gösteren Spor Okulları, genç yeteneklerin keşfine olanak sağladı.

ANTRENÖRLER TAKİP EDİYOR

Uzman antrenörler gözetiminde verilen spor eğitiminde çok sayıda öğrencinin bir spor barışında yeteneği gözlemlendi. Antrenörler, kendilerine verilen sporcu öneri formuna düzenli olarak öğrenciler ile ilgili bilgileri giriyor. Sporcuda görülen başta motorik özellikler olmak üzere diğer özellikler titizlikle takip ediliyor ve Büyükşehir Belediyesi yetkililerine ulaştırılıyor. Antrenörler ayrıca sporcunun hangi branşa yatkın olduğu konusunda da görüşünü ortaya koyuyor.

KAĞITSPOR UMUDU

Yetenekli olduğu tespit edilen öğrenciler için uzun vadede bir takip süresi başlatıldı. Bu sporcuların gelişimleri ilerleyen dönemde gözlem yönteminin yanı sıra ölçme değerlendirme yoluyla sürekli takip edilecek ve ön plana çıkanlar Büyükşehir Belediyesi’nin Kağıtspor Kulübü’ne yönlendirilecek.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz