- Hoşgeldiniz

Spor Ligleri geleceğin şampiyonlarını yetiştiriyor

Spor Ligleri geleceğin şampiyonlarını yetiştiriyor sitemize 08 Mart 2014 tarihinde eklenmiş ve 658 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Spor Ligleri geleceğin şampiyonlarını yetiştiriyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin il genelinde ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik bu yıl ikincisini organize ettiği Spor Ligleri tüm hızıyla sürüyor. Lig maratonu çerçevesindeki satranç ve masa tenisi müsabakalarının ilk etabı tamamlandı. Okulları adına takım halinde mücadelelere katılan öğrenciler başarı ve performanslarıyla geleceğin şampiyonları olduklarını şimdiden kanıtladı.

SATRANÇ ŞAMPİYONLARI

Satranç branşının müsabakaları geçtiğimiz hafta 6-7 Mart tarihlerinde İzmit ve Gebze’de eş zamanlı olarak gerçekleştirildi. Bu müsabakalara 35 okuldan 175 öğrenci katıldı. Gebze Spor Salonu’nda yapılan satranç müsabakalarında şampiyon Gebze Atatürk İlköğretim Okulu oldu. Müsabakanın ikincisi Gebze Emlak Konutları İlkokulu, üçüncüsü Çayırova Mehmet Akif İlkokulu, dördüncüsü ise Darıca Aslan Çimento İlkokulu oldu. Müsabakada dereceye giren diğer okullar ise şöyle; Beşinci: Darıca Barış İlkokulu, Altıncı: Gebze 50. Yıl Chrysler İlkokulu, Yedinci; Çayırova Güzeltepe Akçakoca İlkokulu, Sekinci: Çayrıova Öğretmen Şevket Özay İlkokulu.

İZMİT’İN ŞAMPİYONLARI

İzmit Atatürk Spor Salonu’nda yapılan satranç müsabakalarında ise birinciliği İzmit Özel Atafen Beyaz Piyonlar, ikinciliği Derince Şükrü Aracı İlköğretim, üçüncülüğü Derince Turgut Reis, dördüncülüğü Derince Çenesuyu İlköğretim, beşinciliği Gölcük Hisareyn İlköğretim, altıncılığı Derince Alparslan İlköğretim, yedinciliği Derince Hikmet Uluğbay Kartalları, sekizinciliği ise İzmit Şehit Ümit Balkan İlköğretim elde etti. Satranç müsabakalarının finali, 17-18 Mart tarihleri arasında İzmit Hasan Gemici Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek.

MASA TENİSİ TURNUVALARI BAŞLADI

Masa Tenisi branşının ilk etap müsabakaları da gerçekleştirildi. İzmit’te Seka Sporcu Eğitim Merkezi yapılan müsabakalarda birinciliği Conkbayırı Koleji, ikinciliği Cebir Koleji, üçüncülüğü Hakkaniye Ortaokulu, dördüncülüğü Kartepe Fürsan İlköğretim Okulu elde etti. Bu branşın final maçları 14 Mart Cuma günü Seka Sporcu Eğitim Merkezi’nde düzenlenecek.

MİNİ MADAYLA TÖRENİ

Satranç ve masa tenisi branşlarının birinci etabında dereceye giren öğrenciler için mini madalya töreni düzenlendi. Öğrenciler madalya sevinçlerini öğretmenleri ve Büyükşehir Belediyesi yetkilileriyle paylaştı.

ATLETİZM PAZARTESİ BAŞLIYOR

Öte yandan Spor Liglerinin önemli adımlarından biri olan atletizmin branşının müsabakaları ise 10 Mart Pazartesi günü gerçekleştirilecek. Atletizm müsabakaları, Gebze’de Alaettin Kurt Stadı, İzmit’te ise Outlet Yanı Atletizm Pisti’nde yapılacak. Final müsabakaları da yine İzmit Atletizm Pisti’nde 17 Mart Pazartesi günü gerçekleştirilecek.

ŞAMPİYONLARIN GECESİ

Lig Şöleni’nde dereceye girenler için 19 Mart Çarşamba günü Şampiyonlar Gecesi düzenlenecek. Öğrenciler kupa ve madalyalarının yanı sıra sürpriz hediyelerini Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun elinden alacak.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz