- Hoşgeldiniz

Sosyal Medyayı etkili kullanma” semineri

Sosyal Medyayı etkili kullanma” semineri sitemize 12 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 423 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Sosyal Medyayı etkili kullanma” semineri

İzmit Belediyesi Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na (YGS) hazırlanan öğrencilere “Sosyal Medyayı etkili kullanma” semineri düzenlendi. İzmit Belediye Başkanı Dr.Nevzat Doğan’ın ev sahipliğinde Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen seminere, Star Gazetesi Yazarı ve Twitter‘da “beyinsiz adam” adıyla tanınan Hakim Türkmen katıldı. 

 

İzmitli gençleri sosyal medyanın fenomenlerinden biri ile buluşturmanın kendisini mutlu ettiğini ifade eden İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan “bu etkinliği hem YGS sınavına girecek öğrencilerimize moral olsun diye hem de öğrencilerimizin sosyal medya kullanımlarında nelere dikkat etmeleri gerektiğine vurgu yapmak için düzenliyoruz. Gençlerin başta olmak üzere neredeyse tüm dünyanın kullandığı sosyal medyayı önemsememek mümkün değil” dedi. Bu buluşmaların devam edeceği bilgisini veren Başkan Doğan gençlere girecekleri YGS sınavında başarılar diledi

 

 

Burada konuşan Türkmen, Twitter’la tanışmadan önce de mizah yazdığını, yaklaşık 2 sene önce Twitter’la tanıştıktan sonra, yazılarını 140 karakterle burada paylaşmaya başladığını belirterek, takipçi sayısının hızlı bir şekilde yükselmesinin mizah anlayışından kaynaklandığını söyledi.

 

 

Türkmen, sosyal medyada iki şeyin çok önemli olduğunu anlatan Türkmen, birinin güvenlik diğerinin de yer bildirimleri ve nelerin yapılacağının belirtilmesi olduğunu kaydetti. Bu şekilde yazılan bilgilerle olumsuz niyeti olan insanlara fırsat verildiğini vurgulayan Türkmen, “Gelenekselhırsızlık yönteminde, giderler, evin ışıkları kapalıysa eve girerler ama her şey değişti. Hırsızlarda sosyal medyada, Twitter, Facebook kullanıyor. Adam, senin 1 hafta boyunca tatilde olduğunu yazdığını gördüğünde, inanılmaz bir bilgi vermiş oluyorsunuz” diye konuştu.

 

 

Sosyal medyada o andaki duyguyla yapılan paylaşımların ileride sorun olabileceğine dikkati çeken Türkmen, şunları kaydetti: “Sosyal medyada, tepki için bir şeyler paylaşmadan önce, bir kaç dakika düşünmek lazım. Yazılan şeylerin, paylaşılan fotoğrafların, her şeyinizi sürülebilir. Bir işe girecekseniz, işe girip girmeyeceğinizi belirleyen, terfi etmenizi etkileyecek şeylerdir.”

 

jpeg

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz