- Hoşgeldiniz

“Sokak Köpekleri Mahallemizin bekçileridir”

“Sokak Köpekleri Mahallemizin bekçileridir” sitemize 16 Mayıs 2013 tarihinde eklenmiş ve 497 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

“Sokak Köpekleri Mahallemizin bekçileridir”

 

İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından “Sokak Köpekleri Mahallemizin bekçileridir” adı altında bir proje başlattı. Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın da desteklediği projeye göre  bölgelerden tedavileri ve gerekli kontrolleri yapılmak üzere alınan sahipsiz sokak köpeklerine kırmızı veya mavi tasma takılıyor. Zabıta Müdürlüğü yetkilileri kırmızı veya mavi tasma takılan  köpeklerin uysal olduğunu ayrıca bu köpeklerin kısırlaştırma ve diğer kontrollerinin yapıldığına dikkat çekerek,”Vatandaşlarımız kırmızı veya mavi tasma taktığımız sahipsiz köpekleri gördüklerinde kesinlikle telaşa kapılmasınlar. Bu köpeklerin tüm tedavileri ve aşıları düzenli olarak yapılıyor. Doğurgan olduğu tespit edilen hayvanlar da kısırlaştırılıyor. Tüm kontrolleri yapılan hayvanlar küpe takıldıktan sonra”5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu” gereğince alındıkları yerlere bırakılıyor” dediler.

Yetkililer, özellikle bu konuda duyarlı olan vatandaşların uysal veya saldırgan sokak köpeği tespitinde dikkatli olması gerektiğine de dikkat çekerek “Uysal köpeklerin aynı mahalleye bırakılması bizim için oldukça önemli bir konu. Vatandaşlardan bu konuda hassas olmasını istiyoruz. Bu çalışma ile sadık dostlarımız olan sokak köpekleri, başka köpeklerin sokağımıza gelmesini engelleyip, mahallemizin bir nevi bekçisi olacaktır” şeklinde konuştular. İzmit Belediyesi  Zabıta Müdürlüğü. proje hakkında vatandaşları bilgilendirmek için binlerce broşür bastırıp kentin dört bir yanında bunları dağıtmaya başladı.

sokak-kopekleri

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz