- Hoşgeldiniz

Sokak hayvanlarına modern bakım merkezi yapılıyor

Sokak hayvanlarına modern bakım merkezi yapılıyor sitemize 12 Şubat 2014 tarihinde eklenmiş ve 328 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Sokak hayvanlarına modern bakım merkezi  yapılıyor

Kentin bir parçası olan sokak hayvanları modern bir bakım merkezi ve yaşam alanına kavuşturuluyor. Sokaklarda başıboş gezen yaralı ve bakıma muhtaç hayvanlar için oluşturulan merkez, hayvanlar için her türlü şarta sahip olacak. Sokak hayvanlarının tedavi ve rehabilite edileceği bakım merkezi ve doğal yaşam alanında pek çok ünite yer alacak.

170 DÖNÜM ALAN ÜZERİNE

Tam donanımlı olarak hizmet verecek olan bakım merkezi Kandıra’da Cezaevi’ne yakın bir bölgede 170 dönüm alan üzerine kuruluyor. Yaralı ve bakıma muhtaç hayvanlar bu merkezde iyileştirilecek. Kompleks halindeki yapının içerisinde 3 adet postoperatif (ameliyat sonrası binası), 1 adet ameliyathane, 1 adet karantina, 1 adet uyuz ünitesi, 1 adet işçi binası, 1 adet de kafeterya binası yer alacak.

20 ADET MÜŞAHADE ODASI

Karantina ünitesi, 20 adet müşahede odası, mama odası ve bulaşıkhaneden oluşurken, uyuz ünitesi, 20 adet müşahede odası, mama odası ve gezinti bahçeleri yer alacak. Merkezde ayrıca işçi binası, personel odaları, soyunma odaları, duş ve tuvaletler, yemekhane, mekanik odası, malzeme odaları ve çamaşırhaneler de bulunacak. Merkezde bir de kafeterya yer alacak

SAĞLIK BİRİMLERİ

Bina içerisinde zeminler ve duvarlar seramik kaplama yapılacak. Ameliyathanede ise ilk kabul, troller odası, mama odaları, 40 adet müşahede kısmı, veteriner hekim odası, röntgen odası, yıkama ve kurutma odası, ecza odası ve operasyon odaları bulunacak. Merkezde hayvanların yazın serinlemeleri için küçük su havuzları yer alacak.

İSTANBUL’DAN İNCELEMEYE GELDİLER

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Müdürü Muhammet Nur Coşkun ve beraberindeki heyet projeyi inceledi. Hayvan bakım merkezi ve doğal yaşam alanının bir benzerinin İstanbul Sarıyer’de kurulmakta olduğunu ifade eden Coşkun “Projemiz devam ediyor. İncelemedeki amacımız artılarımız ve eksilerimiz neler. Karşılıklı istişare ettik. Örnek alacağımız hususları belirledik” dedi.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz