- Hoşgeldiniz

Soğuk algınlıklarına dikkat

Soğuk algınlıklarına dikkat sitemize 08 Ekim 2014 tarihinde eklenmiş ve 389 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Dr. Osman Poyraz, yaklaşan kış aylarında vatandaşları soğuk algınlıklarına karşı uyardı ve tedbirli olmaları gerektiğini ifade etti. Havaların soğumasının beraberinde hastalıkları getirdiğine dikkat çeken Dr. Poyraz “Soğuk algınlıklarına karşı tedbirli olunması gerekir” dedi.

MEVSİME UYGUN GİYSİ

Sonbahar ve yaklaşan kış ayları öncesinde yağışlar başladı ve insan sağlığı üzerinde de olumsuz etkilerini gözlemliyoruz. Dr. Poyraz, yağışlı havalarda vatandaşlarımızın soğuklardan olumsuz etkilenmemeleri için kıyafetlerini hava şartlarına uygun seçmeleri konusunda uyardı.

SAĞLIK İÇİN DÜZENLİ BESİN

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Osman Poyraz, ‘’İklim değişikliklerinden kaynaklı yemek alışkanlıklarımız değişebilir. Bu konuda beslenmemize dikkat etmemiz ve alışkanlıklarımızı değiştirmeden günlük yaşantımıza devam etmemiz gerekiyor. Mevsimine uygun sebze, meyve gibi vitamini bol olan besinleri tercih etmek yararımıza olacaktır. Özellikle en önemli öğünlerden kahvaltıyı ihmal etmememiz ve bol bol su tüketmemiz sağlığımız açısından oldukça önemli’’ açıklamasını yaptı.

SIK SIK ELLERİMİZİ YIKAYALIM

Dr. Poyraz, özellikle kalabalık ortamlarda bulunan ve yoğun iş temposunda çalışan kişilerin hijyene dikkat etmeleri, sık sık ellerini yıkayarak mikroplardan gelecek hastalıklara karşı tedbirli olmaları gerektiğine dikkat çekti.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :