- Hoşgeldiniz

Sivil Toplum Merkezi derneklerin hizmetinde

Sivil Toplum Merkezi derneklerin hizmetinde sitemize 20 Ocak 2015 tarihinde eklenmiş ve 278 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Sivil Toplum Merkezi (STM)’nde ilimizde faaliyet gösteren tüm dernekler toplantılarını ücretsiz olarak yapıyor. Sivil Toplum Merkezi’nde geçtiğimiz hafta 112 Acil Servis’in, KOSGEB’in, Halk Eğitim Merkezi’nin ve Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı’nın eğitimleri yapıldı.

KADIN GİRİŞİMCİLER EĞİTİM YAPTI

112 çalışanları acil müdahale ile ilgili bilgi alırken KOSGEP, Kent Konseyi ve Kadın Meclisi ortak projesiyle kadın girişimciler eğitim aldı. Zabıta Daire Başkanlığı Güvenlik Şube Müdürlüğü tarafından güvenlik görevlilerine ve zabıtalara endişe ile başa çıkma yöntemleri eğitimi verildi. Karabük Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Din Psikoloji Uzmanı Üyesi Doç. Dr. Ahmet Canan Karataş tarafından verilen eğitime 330 personel katıldı.

ÖĞRENCİLER ETÜT YAPIYOR

Derneklerin eğitimlerinin yanı sıra Gençlik Meclisi tarafından öğrencilere etüt yapılıyor. Etüt sınıflarında ders çalışan öğrenciler Sivil Toplum Merkezi çatısı altında birlikte ders çalışmak ve öğretmenlerden ders alma imkanı buluyor. Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri Sivil Toplum Merkezi’nde İtalyanca, hasta yaşlı bakımı ve emlak konularında kurs görüyor.

TÜM DERNEKLER FAYDALANABİLİYOR

2 bin 867 derneğin bulunduğu Kocaeli, ülke genelinde dernek sayısı itibariyle 5. sırada yer alıyor. Toplumsal duyarlılığın bir göstergesi, demokrasi kültürünün ve ortak karar almanın önemli bir parçası olan sivil toplum örgütleri, kurulan dernekler ile faaliyetlerini yürütüyor. Dernekler vasıtasıyla örgütlenen vatandaşlar, toplantı ve organizasyonlarını Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz olarak sunduğu fuar içerisindeki ve Gebze’de olmak üzere Sivil Toplum Merkezlerinde yapabiliyor.

GEBZE VE İZMİT’TE VAR

Kocaeli Fuarı içerisindeki Sivil Toplum Merkezi’nde 10 adet toplantı salonu bulunuyor. 2000 metrekare kapalı alana sahip merkezin toplantı odalarında projeksiyon cihazı yer alıyor. Merkezde, dernekler kablolu ve kablosuz internet, bilgisayar, yazıcı ve fotokopi makinelerinden ücretsiz olarak faydalanabiliyor. Sivil toplum örgütleri evrak ve malzemelerini bırakmak üzere, anahtarı kendilerinde bulunan dolabı kullanabiliyor. Kendilerine tahsis edilen odayı ofis olarak da kullanabilen sivil toplum örgütlerine ücretsiz proje danışmanlık hizmeti de veriliyor. Toplantılarda çay ve su ikramları ücretsiz olarak sunuluyor. Bin 275 metrekare kullanım alanına sahip Gebze Sivil Toplum Merkezi’nde 7 adet toplantı ve eğitim salonu bulunuyor. Aynı anda 275 kişinin eğitim ve toplantı yapabileceği şekilde dizayn edilen merkezin tüm salonlarında klima, projeksiyon, perde, yazı tahtası ve dizüstü bilgisayar mevcut.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :