- Hoşgeldiniz

Sibel Şimşek Halter’de yüzümüzü güldürdü

Sibel Şimşek Halter’de yüzümüzü güldürdü sitemize 25 Haziran 2013 tarihinde eklenmiş ve 515 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Sibel Şimşek Halter’de  yüzümüzü güldürdü

Mersin’de devam eden 17. Akdeniz Oyunları Halter müsabakalarının 3. gününde podyuma çıkan sporcularımızdan Sibel Şimşek, ülkemize koparmada altın silkmede de gümüş madalya kazandırdı.

KOPARMA’DA ALTIN GELDİ

63 kg bayanlarda podyuma çıkan sporcumuz Sibel Şimşek, koparma müsabakalarında ilk hakkında 100 kg’ ı başarıyla kaldırdı. İkinci hakkında 103 kg ve son hakkında da yine 103 kg’ı deneyen Sibel Şimşek bu kilolarda başarılı olamadı. Son hakkında 104 kg’ a giren Arnavut sporcunun kaldırışını bekleyen Sibel Şimşek, Arnavut sporcunun 104 kg’ da başarısız olması üzerine kaldırmış olduğu 100 kg ile altın madalyanın sahibi oldu. Koparmada gümüş madalyayı Arnavut sporcu Romela Begaj 99 kg ağırlıkla elde ederken, üçüncülüğü 92 kg ile Mısır’lı sporcu Sara Ahmet elde etti.

SİLKME’DE GÜMÜŞ GELDİ

Koparmada altın madalya kazanan sporcumuz Sibel Şimşek, silkmedeki ilk iki hakkında 121 kg’ ı başarıyla kaldırdı. İkinci ve son hakkında 123 kg’ da başarılı olamayan sporcumuz yarışmayı Mısır’ lı sporcunun ardından ikinci sırada tamamladı ve ülkemize bir gümüş madalya daha kazandırmış oldu. Silkmede Mısır’lı sporcu Sara Ahmed 124 kg ile birinciliği elde ederken üçüncülüğü 117 kg ile Arnavut sporcu Romela Begaj elde etti.

MADALYA SAYISI 7 OLDU

Sporcumuz Sibel Şimşek’in elde ettiği 1 altın ve 1 Gümüş madalyanın ardından milli takımımızın elde ettiği madalya sayısı 6 altın ve 6 gümüş madalya olmak üzere toplam 12 madalyaya yükseldi. Öte yandan Kağıtspor toplamda ise 4 altın 1 gümüş 2 bronzla kazandığı madalya sayısını ise 7’ye çıkardı.

MADALYA TÖRENİ

Bayanlar 63 kg da dereceye giren sporcuların madalyalarını Gençlik ve Spor Bakanı yardımcımız Metin Yılmaz, Müsteşar Yardımcımız Yavuz Çelik, Halter Federasyon Başkanımız Tamer Taşpınar, Denetleme Kurulu Üyemiz Ahmet Sarıkaya, Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulüp Başkanı ve Buz Sporları Federasyon Başkanı Fahrettin Kandemir ve Halter Federasyonu As Başkanı İlker Özkan verdi.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz