- Hoşgeldiniz

Sevindikli Köyü’nde kültür merkezinin temeli atıldı

Sevindikli Köyü’nde kültür merkezinin temeli atıldı sitemize 22 Ekim 2015 tarihinde eklenmiş ve 277 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, köylerde yaşam standartlarını yükseltmek amacı ile vatandaşların kültür ve sanat faaliyetlerini yapabileceği modern kültür merkezlerini hayata geçiriyor. Kent merkezlerinde tesisleri aratmayacak bir kültür merkezi daha Körfez Sevindikli Köyü’nde hayata geçirilecek. 3 bin 351 metrekare alan üzerine yapılacak kültür merkezinin temeli törenle atıldı.

TEMEL ATMA TÖRENİ

‘’Kentte ne varsa köylerde de olacak’’ prensibiyle projesi yapılan ve Körfez Sevindikli Köyü’nde gerçekleştirilen temel atma törenine, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Doç Dr. Tahir Büyükakın, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Gökmen Mengüç, AK Parti Körfez İlçe Başkanı Osman Badem, Körfez Ticaret Odası Başkanı Mustafa Efe, Körfez Sevindikli Köyü Muhtarı Fikri Yaşar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

BÖLGENİN İHTİYACINI KARŞILAYACAK

Köylerde muhtarlık binaları tadilatı, sosyal tesis, çok amaçlı salonlar gibi birçok hizmet üreten Büyükşehir Belediyesi’nin köylere eski cazibesini kazandıran projelerinden olacak Sevindikli Kültür Merkezi temel atma töreninde konuşan muhtar Yaşar, ”Bu merkez hem bizim, hem de bölge köylerinin önemli bir ihtiyacını karşılayacak. Emeği geçen ve desteğini esirgemeyen Büyükşehir Belediyesi’ne çok teşekkür ederiz” dedi.

DEVAM EDECEK

Körfez ilçesi için çok önemli projeleri vatandaşların hizmetine sunduklarının altını çizen Körfez Belediye Başkanı Baran, ”Bu hizmetler hep vatandaşların refahı için. Bu çalışmalardan birisinin temel atma töreninde bir aradayız. Kültürel ihtiyaçların karşılanabildiği çok önemli bir tesis kazanıyoruz. Köylere bu yatırımları sürdürmeye devam edeceğiz. Bu hizmetler istikrarın olması ile oluyor“ ifadelerini kullandı.

DEVİR DEĞİŞTİ

Bizi vatandaşın hizmetinde olan ailenizin bir ferdi olarak değerlendirin diyerek sözlerine başlayan Başkan Karaosmanoğlu, ”Büyükşehir olarak Kocaeli’nin her köşesinin pırıl pırıl olması, örnek olarak gösterilmesi için çabalıyoruz. Avrupa’ya gittiğimizde şehirlerine, köylerine gıpta ile bakardık. Artık devir değişti. Bizim illerimiz, köylerimiz de modern, yaşanabilir olmaya başladı. Bu hizmetleri adım adım yapıyoruz. Yürüyüşümüz, kalkınma hızımız devam ediyor” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından vatandaşlar ile birlikte protokol, kültür merkezinin temelini attı.

KÖYLERE ÇOK ÖNEM VERİYORUZ

Köylere çok önem verdiklerinin altını çizen Başkan Karaosmanoğlu, ”İnsanlarımızı ferah ve örnek bir hayatta birlikte yaşatmak için projeler üretiyoruz. Köylerimizde parklar, oyun alanları, salonlar, kültür merkezleri, ne gerekiyorsa planlı bir şekilde hayata geçiriyoruz. Birliğimiz, kardeşliğimiz, beraberliğimiz güçlü olduğu sürece bizim önümüze kimse geçemez” dedi.

3 BİN 351 M2 ALAN ÜZERİNE KURULACAK

Körfez Sevindikli Köyü’nde 3 bin 351 metrekare alan üzerinde yapılan kültür merkezi, toplam bin 212 metrekare kullanım alanına sahip olacak. Tek katlı olarak inşa edilecek yapının 16 araçlık otoparkı da bulunacak.

432 METREKARE DÜĞÜN SALONU

Temel çalışmaları başlandığı kültür merkezi, düğün salonu, fuaye, sahne, gelin odası, ofis, mescit, tuvaletler, 2 adet sınıf, öğretmen odası, çay ocağı, sistem odası, mutfak ve terastan oluşacak. Düğün salonu 432 metrekare alana sahip olacak.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :