- Hoşgeldiniz

Sekapark’ta Yenilenebilir enerji sistemleri

Sekapark’ta Yenilenebilir enerji sistemleri sitemize 25 Temmuz 2013 tarihinde eklenmiş ve 361 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Sekapark’ta Yenilenebilir enerji sistemleri

Sekapark’a güneş ve rüzgâr enerjinden elektrik üreten sistemler yerleştirildi. Sekapark’taki tepelerden birine kurulan enerji sistemleri halka yenilenebilir enerji kaynaklarını yerinde görme imkânı da sunuyor. Özellikle geleceğin mirasçıları olan çocuklara enerji üssündeki sistemler tanıtılıyor.

12 PANELDEN OLUŞUYOR

Enerji üssünde 12 panelden oluşan bir güneş enerji sistemi bir de rüzgâr türbini yer alıyor. Her iki sistem de 3’er kilovatlık enerji sağlıyorlar. Sistemde üretilen enerji Sekapark’a doğrudan veriliyor. Enerji üssünde üretilen toplam 6 kilovatlık enerji parktaki 50 elektrik direğinin aydınlatmasında kullanılıyor. Üssün daha da genişletilmesi için çalışmalar yapılıyor.

 

ÇEVRECİ BİR KAYNAK

Geleceğin enerji kaynakları arasında yerini alacak olan yenilenebilir enerji, çevreci ve maliyetinin düşük olması açısından önemli bir kaynak. Fosil yakıtların küresel ısınmayı tetiklediği günümüzde bu kaynaklar daha da önem kazanıyor. Büyükşehir Belediyesinin Doğu Kışla Gençlik Parkı’nda kurduğu güneş enerji sistemleriyle elektrik enerji üretiliyor.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz