- Hoşgeldiniz

Sekapark kışın bir başka güzel

Sekapark kışın bir başka güzel sitemize 09 Ocak 2015 tarihinde eklenmiş ve 275 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Ülkemizin en büyük endüstriyel dönüşüm projesi olan Sekapark ilimizde etkisini gösteren yoğun kar yağışıyla beyaza büründü. 1.100 dönümlük arazi içersine kurulu karla kaplı Sekaparkta yürüyüş yapmak, manzarada fotoğraf çekmek isteyen Kocaeliler karın tadını çıkardı.

KÜLTÜR EVLERİNDE FARKLI KÜLTÜRLERİ TANIYIN

Yürüyüş yolları, yeşil alanlar, parklar, restoran ve kafelerin yanı sıra Seka Kültür alanındaki kültür evlerinde de birçok müze ve kültür evi bulunuyor. Tamamlanma aşamasına gelen Bilim Merkezi ve Seka Kâğıt Müzesiyle de yepyeni bir çehre kazanacak Sekapark bir kültür ve cazibe merkezi konumunda. Alanda vatandaşlar tarafından ziyaret edilebilecek Mevlevi Evi, Thököly İmre Anı Evi, Balkan Kültür Evi, Azerbaycan Kültür Evi, Edebiyat Evi, Gazi Evi, Kafkas Evi ve Geleneksel El Sanatları Evi bulunuyor.

ŞEHRİN STRESİNDEN UZAKLAŞIN

Şehrin stresinden uzaklaşarak yüzlerce ağaç ve bitki türünün bulunduğu Körfezin kenarındaki Seka Park, karın yağmasıyla bir başka güzel oldu. Karda yürüyüş yapmak isteyen Kocaeliler Sekapark’a akın etti. Uçurtma tepesinin tüm Kocaeli’yi gören konumundan şehri seyredenler, kartopu oynayanlar, yorucu bir yürüyüşün ardından denize nazır salep ve çayını yudumlayan Kocaeliler, sanayinin başkenti bir kentte doğayla bütünleşik bir yeşil alanda stres atmanın mutluluğunu yaşıyor.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :