- Hoşgeldiniz

Şehir Tiyatroları sezonu 5. Frank ile açtı

Şehir Tiyatroları sezonu 5. Frank ile açtı sitemize 03 Ekim 2014 tarihinde eklenmiş ve 273 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, yeni sezonu yeni bir oyunla açtı. Şehir Tiyatroları, ‘’5. Frank’’ oyunuyla sezona merhaba dedi. İsviçreli ünlü yazar Friedrich Josef Dürrenmatt’ın kaleme aldığı, Tahsin Saraç’ın dilimize kazandırdığı, -bu yıl ‘En İyi Yönetmen Ödülü’ ile Afife Jale Ödülü’ne layık görülen- Ümit Aydoğdu’nun yönettiği “5. Frank” oyunu beğeni topladı.

BAŞKAN VEKİLİ ÖZAK TEBRİK ETTİ

Oyunu Büyükşehir Başkan Vekili Zekeriya Özak, Genel Sekreter Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş ve çok sayıda vatandaş izledi. Oyunun sonunda konuşan Başkan Vekili Zekeriya Özak, sadece paraya değer vermenin ironik biçimde ele alındığı güzel bir oyun sergilendiğini ifade etti. Başkan Vekili Özak oyundaki performanslarından dolayı oyuncular tebrik etti.

ZENGİN SANATÇI KADROSU

Oyunda, şiddet ve dolandırıcılık yoluyla iki yüzyıl boyunca haksız kazanç sağlayan Frank ailesinin işlerinin 5. Frank döneminde aniden karışması ve yönetimdekilerin mevcut düzeni devam ettirmek uğruna içine düştükleri trajikomik durum konu aldı. Arzu Bigat Baril’in yönetmen yardımcılığı görevini üstlendiği, dekor ve kostüm tasarımı Barış Dinçel, koreografisi İlyas Odman, besteleri Oktay Köseoğlu, ışık tasarımı ise Cafer Yiğiter imzası taşıyan oyunda Şehir Tiyatroları sanatçılarından Ahmet Yaşar Özveri, Betül Akgün, Esra Bezen Bilgin, Fatih Sevdi, Ufuk Aşar, Zuhal Erkaya, Selim Taylan Ertuğrul, Zeynep Özan, Ahsen Gül Ever, Cemal Aldıç, Seçil Mutlu, Tekin Ezgütekin, Ferdi Yıldız, Volkan Dinç, Işık Öztorun, Pınar Ünsal ve Aytek Mete Elgün rol aldı.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :