- Hoşgeldiniz

Şeb-i Arus Gösterileri Büyüledi

Şeb-i Arus Gösterileri Büyüledi sitemize 17 Mart 2013 tarihinde eklenmiş ve 763 kişi tarafından ziyaret edilmiş.
Şeb-i Arus Gösterileri Büyüledi
İzmit Belediyesi ileTasavvuf Vakfı Kocaeli Temsilciğinin ortaklaşa hazırladığı Hz. Mevlana`nınvuslatının 739.yılı nedeniyle düzenlenen etkinlik Yahya Kaptan Mahallesi`ndekiŞehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu`nda yapıldı. Şeb-i Arus etkinliklerinde100 semazen ve sazendenin gösterileri büyük ilgi gördü.

İzmit Belediye Başkanı Dr.NevzatDoğan’ın ev sahipliğindeki etkinliği Büyükşehir Belediye Başkan Vekili ZekeriyaÖzak, Ak Parti İl Başkanı Mahmut Civelek, Kocaeli Emniyet Müdürü Hulusi Çelik, İzmit KaymakamıSabit Kaya, Sapanca Kaymakamı Osman Sarı, Gençlik ve Spor İl Müdürü MuzafferÇintimar, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, siyasi parti başkanları, belediyemeclis üyeleri, sivi toplum örgüt temsilcileriyle binlerce vatandaş  katıldı.

 

İLK ETKİNLİK

 

İzmit Belediyesi MehteranBölüğünün gösterileriyle başlayan programda ilk konuşmayı  Tasavvuf Vakfı Kocaeli Temsilcisi Selman Karaaslanyaptı. Karaaslan, çalışmalarından söz ederek, üç yıldır İzmit belediyesiylegüze etkinlikler yaptıklarını söyledi. İzmit Belediye Başkanı NevzatDoğan da yapılan bu etkinliğin içerik açısından Türkiye`de ilk olduğunu vebunun gurur verici olduğunu belirterek; “Bu vuslat gecesinde Hz. Mevlana’nınmanevi huzurunda olmak onu sevenlerin doldurduğu bu güzel iklimi teneffüs etmekbizim için çok büyük bir mutluluktur. Bizler daima birbirimizin elindentutacağız. Bu inançla bizler daima kim düşerse onun elinden tutup kaldıracağız.Hiçbir tuzak hiçbir fitne bu kardeşlik iklimini bozamayacaktır. Azimle ısrarladoğru bildiğimizi savunmaya ve adaleti iyiliği ön planda devam edeceğiz” dedi.Etkinlikte Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Özak ile İzmit Kaymakamı SabitKaya da günün anlam ve önemiyle ilgili birer konuşma yaparak Başkan Doğan’ateşekkür ettiler.

 

RENK KATTILAR

 

Salonu dolduran binlerce kişiyeduygu dolu saatler yaşatan etkinlikte 4 yaşındaki neyzen Emir Haktan ile 10yaşındaki semazen Numan Pek geceye ayrı bir renk kattılar. Başkan Doğanprograma renk katan 2 çocuğa çeşitli hediyeler verdi. Mevlevi üstadı MustafaÖzbağ’ın da doyumsuz sohbeti salon dolduranlarca heyecanla takip edildi.

seb-i-arus
Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz