- Hoşgeldiniz

SDKM’de Ege türküleri rüzgârı esti

SDKM’de Ege türküleri rüzgârı esti sitemize 07 Şubat 2015 tarihinde eklenmiş ve 228 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Konservatuvarı Türk Halk Müziği Korosu, Ege türküleri konseri verdi. Bölgenin bilinen ve gönüllere taht kurmuş türkülerini seslendiren koro, başarısı ile Kocaeli’nde Ege rüzgarı estirdi.

 

TÜRKÜ DOSTLARI KONSERİ KAÇIRMADI

SDKM Büyük Sahne’de gerçekleştirilen konseri Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş’un yanı sıra çok sayıda türkü dostu izledi.

 

EN GÜZEL EGE TÜRKÜLERİ

THM bölüm eğitmeni Nuray Polat’ın yönettiği Büyükşehir Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu, konserde 25 eser seslendirdi. Ege türkülerinin en sevilen eserleri arasında yer alan “Serenler Zeybeği, Cemilemin Gezdiği Dağlar Meşeli, Ağ Elime Mor Kınalar Yaktılar” ve “Yüce Dağ Başında Bir Koyun Meler” adlı türküler koro tarafından seslendirildi.

 

ALKIŞLAR KORO İÇİN

Vatandaşlar eserlere zaman zaman eşlik ederken, koronun başarısını da alkışlarıyla ödüllendirdi. Konserde ayrıca koro üyeleri de solo performanslarıyla göz doldurdu.

 

OKUMUŞ’TAN TEŞEKKÜR

Konser sonunda sahneye gelen Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş, koro şefi Nuray Polat’a çiçek vererek, tebrik etti. Genel Sekreter Yardımcısı Okumuş, “Bu akşam bizlere muhteşem bir türkü ziyafeti verdiniz. Ege bölgemizin en sevilen türkülerini bizlere sundunuz. Tüm koro üyelerini kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” şeklinde konuştu.

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :