- Hoşgeldiniz

Sakarya Üniversitesi ile Kocaeli İtfaiyesi işbirliği yapacak

Sakarya Üniversitesi ile Kocaeli İtfaiyesi işbirliği yapacak sitemize 10 Mart 2015 tarihinde eklenmiş ve 316 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Sakarya Üniversitesi, yangın mühendisliği alanında açacağı yüksek lisans programı için Kocaeli itfaiyesi ile işbirliği yapacak. Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Orhan Torkul, Doç. Dr. Abdullah Taşkesen ve Doç. Dr. Hakan Serhad Soyhan ile birlikte, Önleme ve Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki İtfaiye Eğitim Merkezini (KOBİTEM) ziyaret etti. Ziyarette, Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi bünyesinde açılması planlanan “Yangın Mühendisliği Yüksek Lisans Programı” hakkında Kocaeli itfaiyesiyle işbirliği görüşüldü.

YANGIN GÜVENLİĞİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI

Prof. Dr. Torkul, Kocaeli İtfaiyesi’nin, gerçekleştirdiği başarılı çalışmalarla ülke düzeyinde dikkat çeken bir seviyede bulunduğunu belirterek, açacakları “Yangın Mühendisliği Yüksek Lisans Programı” hakkında Kocaeli itfaiyesi ile istişare ve işbirliği yapmak niyetinde olduklarını ifade etti. KOBİTEM’e yapılan ziyarette heyete, Önleme ve Eğitim Şube Müdürü Salih Palaz, KOBİTEM Amiri Hasan Koyunlu eşlik etti.

İŞİN MUTFAĞINDA UYGULAMALI EĞİTİM ALACAKLAR

Prof. Dr. Orhan Torkul, İtfaiyeciliğin çok önemli ve geliştirilmesi gereken bir meslek olduğunu vurgulayarak, Yangın Mühendisliği alanında açmayı düşündükleri yüksek lisans programının, uygulamaya dönük, sonuç odaklı, mesleğin bilimsel tüm yönlerini kapsayan bir yapıda olmasına özen gösterdiklerini belirtti. Bütün bu koşuları sağlayabilmenin de işin mutfağından yani uygulamacılarla işbirliğinden geçtiğini söyleyen Prof. Dr. Torkul, babasının da emekli itfaiye müdürü olduğundan dolayı, kendisinin neredeyse itfaiyenin içinde doğduğunu, bu yüzden itfaiye teşkilatı ve itfaiyecilik mesleğine yakın ilgi duyduğunu söyledi.

ANLAŞMA SAĞLANDI

Prof. Dr. Orhan Torkul ve beraberindeki akademisyenler, KOBİTEM eğitim alanında incelemelerde bulunarak bilgi aldı. Görüşme sonunda işbirliği yapılması, ilk olarak da ortak çalışma grubu oluşturulması konusunda mutabakat sağlandı.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :