- Hoşgeldiniz

Saffet Kaptan, Kocaelispor Bu Hale Düşürülmemeliydi

Saffet Kaptan, Kocaelispor Bu Hale Düşürülmemeliydi sitemize 08 Aralık 2013 tarihinde eklenmiş ve 1.305 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Saffet Kaptan, Kocaelispor Bu Hale Düşürülmemeliydi

Kocaelispor’un başarıdan başarıya koştuğu, Türkiye’yi UEFA Kupası’nda temsil ettiği 1990’lı yıllardaki efsane kadrosunda oynayan MHP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı  Saffet Sancaklı, İzmit İsmetpaşa Stadı’na gitti.

Sancaklı, Türkiye 3’üncü Ligi’nde son sırada yer alanKocaelispor’un durumuna üzüldüğünü, takımın bu hale gelmesinde kendisi dahil herkesin ayıbı olduğunu söyledi. Taraftarların ‘Kaptan’ olarak nitelendirdiği eski milli futbolcu Sancaklı, Kocaelispor’da ve TOKİ’ye devredilen, önümüzdeki günlerde yıktırılacak İsmetpaşa Stadı’nda çok güzel anıları olduğunu anlattı. Çim sahanın ortasına kadar giden, Saffet Sancaklı, şunları söyledi:

saffet-kaptan-kocaelispor

 

“Sahaya inince duygulandım. Kötü oldum biraz. Burada çok büyük anılarımız oldu. Büyük başarılar elde ettik, büyük sevinçler yaşadık. Az da olsa üzüntülerde yaşadık ama onlar da güzeldi. Küresel ekonomi, rant meselesi herşeyin önüne geçti. Ama tabii Kocaeli’nde yeni stad, saha yapılır. Ama Kocaelispor’un durumu iç açıcı değil. Çok zor durumda. Kulübün buraya gelmesinde herkesin ayıbı var. Buna bizi de katabiliriz. Ama malesef bu şehri son 10 yıldır yönetenler Kocaelispor’un bu duruma düşmesine müsaade etmemeliydi.”

 

MHP’den 3 yıl önce siyasete atılan ve geçen ay Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı gösterilen Saffet Sancaklı, Türkiye sanayisinin yüzde 25’ininKocaeli’nde olduğunu hatırlatırken, “Yalnız Kocaelispor değil şehir küme düştü. Bizi çok üzüyor tabii” dedi.  Vatandaşın gözünde hala ‘Kaptan Saffet’im. Herkes ‘Kaptanım’ diyor. Tabii bu beni çok sevindiriyor. Bu şehirde ‘Kaptan’ olarak anılmak, hayatımız boyunca taşıyacağımız en önemli onurlardan birisi olacak.”

Kocaelispor’u siyasi malzeme olarak kullanmak istemediğini, 2 aydan bu yana Kocaelispor’u ağzına bile almadığını söyleyen Saffet Sancaklı, “Kocaeli şehri, Büyükşehir Belediye Başkan olmam halinde Kocaelispor’un da ne olacağını biliyor.

saffet-sancakli

Kocaelispor’u her sene bir üst lige çıkarak eski o günlerine, hatta daha ileriye götürüceğim. Kocaeli halkına söz verdim. Bununla ilgili projelerimi de açıklayacağım. Projelerimi açıklarken de zaten detaylı olarak bilgi vereceğim” diye ekledi.

 

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz