- Hoşgeldiniz

Rusya Federasyonu İstanbul Başkonsolosu Kocaeli’yi Ziyaret Etti

Rusya Federasyonu İstanbul Başkonsolosu Kocaeli’yi Ziyaret Etti sitemize 26 Ocak 2014 tarihinde eklenmiş ve 558 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Rusya Federasyonu İstanbul Başkonsolosu Kocaeli’yi Ziyaret Etti

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Rusya Federasyonu İstanbul Başkonsolosu Alexey Erkhov’u misafir etti. Türkçe, ‘’Allah’a şükür problem yok’’ sözleriyle dikkat çeken konuk diplomat, Kocaeli ile gelişecek ticari ilişkilerin iki ülkenin dostluğuna katkı sunacağını söyledi.

RUS BAŞKONSOLOSTAN ZİYARET

Rusya Federasyonu İstanbul Başkonsolosu Alexey Erkhov, ilk kez ziyaret ettiği Kocaeli’nde Başkan Karaosmanoğlu’na konuk oldu. Başkan Karaosmanoğlu tarafından Büyükşehir Hizmet Binası’nın girişinde karşılanan Başkonsolos Erkhov, ziyaret defterini imzaladı. Ziyarette Başkan Karaosmanoğlu tarafından konuk diplomata işlemeli bir vazo hediye edildi. Başkonsolos Erkhov da, Başkan Karaosmanoğlu’na ülkesinden getirdiği el emeği işlemeli bir tepsi hediye etti.

BİLGİ ALIŞVERİŞİNDE BULUNULDU

Konuk diplomat Erkhov’un ziyaretinde Genel Sekreter Ersin Yazıcı, Genel Sekreter Yardımcıları Tahir Büyükakın ve Mustafa Çöpoğlu da hazır bulundu. Başkan Karaosmanoğlu, Başkonsolos Erkhov’a Kocaeli’nin coğrafi ve ekonomik değerleriyle ilgili bilgi aktardı. Başkan Karaosmanoğlu, Büyükşehir, ilçe yönetimleri ve belediye meclisleriyle ilgili de Rus diplomata bilgi verdi. Başkan Karaosmanoğlu, Büyükşehir Belediyesi’nin Kocaeli’nde hayata geçirdiği projeleri de Erkhov’a anlattı.

ERKHOV: ALLAH’A ŞÜKÜR PROBLEM YOK

Kocaeli’ni çok beğendiğini, İstanbul’un trafik karmaşasının ardından çok huzurlu, sakin ve düzenli bir kentle karşılaştığını aktaran konuk diplomat Erkhov, ‘’Genelde konsoloslar bir bölgede sorun varsa ziyaret yaparlar. Ancak Allah’a şükür problemler yok. Kocaeli’ne sadece tanışmak ve ilişkileri geliştirmek amacıyla geldim. 2 yıldır İstanbul’da görev yapıyorum. Kocaeli ile ekonomik ilişkilerin artmasını arzu ediyoruz. Bu nedenle Rus iş adamlarından oluşan bir heyetle tekrar Kocaeli’ne gelmeyi ve görüşmeler yapmayı planlıyoruz’’ açıklamasını yaptı.

TARİHTEN GELEN BAĞLARIMIZ VAR

Kocaeli ile Rusya’dan bir büyük şehrin kardeş şehir anlaşması yapması için de fikir birliğine varılan ziyarette Başkonsolos Erkhov’u ağırlamaktan duydukları memnuniyeti ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Rusya Federasyonu, en yakın komşularımızdan ve tarihten gelen bağlarımız olan bir ülkedir. Bugün demokrasi açısından gelişen bir Rusya var. Rusya ile olan ilişkilerimiz geliştirmek bizim de arzumuzdur. Sizi fahri bir hemşerimiz olarak görüyoruz’’ şeklinde konuştu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Başbakanı Vladamir Putin’in sıcak ilişkiler içinde olduğuna ve iki ülke arasında vizenin de kalktığına dikkat çeken Başkonsolos Erkhov, ticari ilişkilerin de gelişmesi için bunun bir fırsat olduğunu ve bu anlamda Kocaeli ile yakın iş birliği içinde olmak istediklerini söyledi.

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz