- Hoşgeldiniz

Robot Bilim Etkinliği Başladı

Robot Bilim Etkinliği Başladı sitemize 22 Mart 2015 tarihinde eklenmiş ve 247 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

“Her Yaşa Herkese Bilim” sloganıyla yola çıkan Kocaeli Bilim Merkezi ilk uygulamalı projesini gerçekleştirdi. Tübitak ortaklığıyla gerçekleştirilen Robot Bilim etkinliği kapsamında projeye gönüllü olarak katılan on sekiz öğretmene uygulamalı eğitim verildi

 

BİLİM MERKEZİ VE TÜBİTAK’TAN ORTAK PROJE

Kocaeli Bilim Merkezi, TÜBİTAK Bilim Genç Dergisi ortaklığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirilen 4006-Robot Bilim Etkinliği ile katılımcı öğretmenlere robot kiti eğitimi verildi. Bu etkinliğin amacı; TÜBİTAK Bilim Genç Dergisi’nin farkındalığını artırmak ve hedef kitlesindeki okurlarına bilimi sevdirmenin yanı sıra uygulamalı olarak bilimin içine çekmek.

 

OKULLARDA ROBOT KİTİ HİBE EDİLDİ

4006-Robot Bilim Fuarları “Robot Bilim Etkinliği” kapsamında Kocaeli Bilim Merkezinde görevli iki proje koordinatörü Ankara’da TÜBİTAK merkezinde aldıkları eğitimi Kocaeli’de projeye gönüllü olarak katılan öğretmenlere aktardı. Düzenlenen uygulamalı eğitimle okullara hibe edilecek robot kitlerinin kullanımı ve işlevi hakkında bilgi verildi. Projeye gönüllü olarak katılan okullara robot kiti hibe edildi.

BİLİM FUARINA KATILACAK

Robot Bilim Etkinliği kapsamında Tübitak tarafından Bilim Merkezi olan bir ilde Bilim Fuarı düzenlenecek. Robot bilim etkinliğine katılan okul ve öğretmenler oluşturacakları projeler ile bilim fuarlarında yarışacaklar.

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :