- Hoşgeldiniz

Recep Akdağ’dan scada sistemine övgü

Recep Akdağ’dan scada sistemine övgü sitemize 08 Ağustos 2013 tarihinde eklenmiş ve 467 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

 

Recep Akdağ’dan scada sistemine övgü

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü’nün Türkiye’de ilk olarak yaparak işletmeye aldığı Atıksu SCADA Merkezini yerinde inceleyen eski Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, “Projenin iyi tanıtılarak Türkiye’nin her yerinde uygulanması gerekir” dedi.

BAŞKAN KARAOSMANOĞLU AĞIRLADI

Bir program nedeniyle Kocaeli’ye gelen eski Sağlık Bakanı ve AK Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Recep Akdağ, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu İSU Genel Müdürlüğü’nde ziyaret etti. İSU Genel Müdürü İlhan Bayram, İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammet Saraç, Kent Konut Genel Müdürü Dr. Bahattin Yanık ve Başkan Danışmanı Ömer Polat’ın da hazır bulunduğu ziyarette Prof. Dr. Akdağ ve Başkan Karaosmanoğlu ile yöneticiler kurum bahçesinde çay içerek bir süre sohbet etti.

TÜRKİYE’DE İLK

Başkan Karaosmanoğlu ardından eski Bakan Akdağ’ı İSU Genel Müdürlüğü’nün su depolarının yanı sıra atıksu arıtma tesisleri, kanal ve yağmur kollektör hatları ve terfi merkezleri ile büyük sanayi kuruluşlarının atıksularının elektronik ortamda takip edildiği SCADA Merkezini gezdirdi. İçmesuyu ve atıksu scada sistemleri ile işlevleri hakkında uygulamalı olarak bilgi veren Genel Müdür İlhan Bayram, projenin Türkiye’de bir ilk olduğuna dikkat çekti. SCADA Merkezi ile Kocaeli’nde içmesuyu ile yağmursuyu ve atıksuların kontrol altında tuttuklarını ifade eden Genel Müdür, Körfezi kollektör hatları ile kuşakladıklarını ve Kocaeli’nde atıksu arıtma oranını da yüzde 99’a ulaştırdıklarını kaydetti.

AKDAĞ HAYRANLIĞINI GİZLEYEMEDİ

Sistemi büyük bir ilgi ile inceleyen eski Sağlık Bakanı Akdağ, yer yer hayranlığını gizleyemedi. AK Parti’li belediyelerin yaptıkları yatırım ve çalışmaları ibadet aşk ve huzuruyla yaptıklarını vurgulayan Prof. Dr. Akdağ, ”Ülkemizde bu tür projeleri görmenin sevincini yaşıyorum. İbadet aşkı ve huzuruyla yapılan projenin iyi tanıtılarak Türkiye’nin her yerinde uygulanması gerekir” dedi. Prof. Dr. Recep Akdağ, ardından Başkan Karaosmanoğlu ve yöneticiler ile vedalaşarak kurumdan ayrıldı.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz