- Hoşgeldiniz

Ramazan Davulcuları Belirleniyor

Ramazan Davulcuları Belirleniyor sitemize 01 Temmuz 2013 tarihinde eklenmiş ve 2.408 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, yaklaşan Ramazan Ayı için çalışmalarını sürdürüyor. Gıda denetimleri ve hijyen kontrollerini sıklaştıran Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, İzmit’te ramazan ayında görev alacak davulcularla ilgili işlemlere de başladı.

 

SON BAŞVURU 4 TEMMUZ

 

İzmit’te bu yıl görev yapacak davulcularla ilgili kayıt işlemleribaşladı. Geçmişten günümüze gelen ve Ramazan’a ayrı bir renk katangeleneklerimizden biri olan ramazan davulcularıyla ilgili kayıtların 1 TemmuzPazartesi günü itibariyle başladığını belirten zabıta yetkilileri, ramazandadavul çalacak olan vatandaşların evraklarını başvurunun son günü olan 4 TemmuzPerşembe gününe kadar tamamlayıp, İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne gelmesigerektiğine vurgu yaptılar.

 

BELGELERİEKSİK OLANLAR KABUL EDİLMEYECEK

 

5 Temmuz Cuma günü saat 14.00’da ramazan davulcularına uyması gerekenkuralların anlatılacağı ve kimlik kartlarının dağıtılacağı bir toplantıdüzenleneceğini belirten Zabıta Müdürlüğü yetkilileri mahalle muhtarlarıtarafından belirlenen davulculardan istenen belgeleri eksiksiz şekilde getirenkişilerin müracatlarının kabul edileceğini bildirdiler.  Davulcu adayları bağlı bulunduğu mahallemuhtarından uygunluk yazısı, ikametgah belgesi, Cumhuriyet Savcılığı’ndanalınacak sabıka kaydı,  nüfus cüzdanıfotokopisi ve 2 adet fotoğraf ile İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne başvuruyapabilirler.

 

KARTI OLMAYANDAVUL ÇALAMAYACAK

 

Davulculara kimlik kartları dağıtılacağını ve kartı olmayan kayıtsızdavulcularla ilgili sıkı bir denetim yapılacağını ifade eden İzmit BelediyesiZabıta Müdürü Muhammet Ergin, “Halkımızın huzurlu bir ramazan geçirmesi içinbelediye olarak göreve hazırız. Ekiplerimiz ramazan ayı boyunca denetimleriniaralıksız devam ettirirken tüm birimlerimiz ay boyunca görevlerini hassasşekilde sürdürecek. Tüm halkımıza şimdiden hayırlı ramazanlar diliyorum” dedi.

davulcu

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz