- Hoşgeldiniz

Putin,Obama’nın Suriye’ye karşı kurbanlarını düşünmesi gerekir

Putin,Obama’nın Suriye’ye karşı kurbanlarını düşünmesi gerekir sitemize 01 Eylül 2013 tarihinde eklenmiş ve 425 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Putin,Obama’nın Suriye’ye karşı kurbanlarını düşünmesi gerekir

Rusya Devlet Başkanı Putin, Suriye’ye düzenlenecek ABD operasyonu öncesinde hem ABD Başkanı Obama’ya hem de Başbakan Erdoğan’a Nobel göndermesi yaptı.

Putin, “Nobel Barış Ödüllü Obama’nın Suriye’ye karşı askeri müdahalenin olası kurbanlarını düşünmesi gerekir” diye konuştu.

BU SÖZLERİN BAŞBAKAN ERDOĞAN’LA NE İLGİSİ VAR
Başbakan Erdoğan, Suriye’deki iç savaş süresince Esad karşıtı gruplara her türlü desteği verdi. Bugün ise AKP, Suriye’ye yapılması planlanan askeri müdahalenin en önde gelen savunucusu konumunda.

Mısır’daki askeri müdahale ile görevden alınarak gözaltına alınan Mursi’ye sahip çıkan Başbakan Erdoğan,  Nobel ödüllü Baradey’in Mısır’da darbe sonrası Cumhurbaşkanlığı birinci yardımcısı görevine getirilmesine tepki göstererek, “Ey Nobel, sen nasıl barış ödülleri dağıtıyorsun ki bu kişiler askeri darbe yapanların yanında yer alıyor” şeklinde konuşmuştu.

vladimir_putin-6

Putin’in ise Obama’ya yaptığı Nobel göndermesi akla Başbakan Erdoğan’ın Mısır çıkışı sonrasında yaptığı konuşmayı akla getirdi.

Putin’in konuşması siyasi arenada “mesajın sadece Obama’ya değil, Başbakan Erdoğan’a da verildiği” şeklinde yorumlandı.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz