- Hoşgeldiniz

Polis’ten Öğretmenlere Şiddet

Polis’ten Öğretmenlere Şiddet sitemize 23 Kasım 2013 tarihinde eklenmiş ve 477 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Polis’ten Öğretmenlere Şiddet

Öğretmenler Gününde Polis Öğretmenlere Cop Ve Gaz Bombaları İle Saldırdı

Ankara Kızılay‘da öğretmenlerin yürüyüşünde olaylar çıktı.

Polis öğretmenlere TOMA’lardan tazyikli su sıktı ve Biber gazı kullandı. Bazı öğretmenler coplandı. Eğitim-Sen 1 Nolu Şube üyesi Aslı Akdemir başına isabet eden gaz kapsülü nedeniyle beyin travması geçirdi. Çıkan olaylarda 7 kişi yaralandı, 2 kişi de gözaltına alındı.

ogretmenlere-dayak.jpq

GAZDAN ETKİLENEN ÇOCUKLAR ZOR ANLAR YAŞADI

Atılan gazdan eylemcilerin yanı sıra çevrede bulunan vatandaşlar ve özellikle çocuklar da etkilendi. İzmir Caddesi girişindeki başka bir işyerinin önündeki çocuklu-kadınlı grubun da zor anlar yaşadığı görüldü. Çıkan olaylarda 1’i polis 7 kişi yaralandı, 2 kişi ise gözaltına alındı.

Eğitim Sen Başkanı: Hakkımızı aramaya devam edeceğiz

Eğitim Sen Genel Başkanı Ünsal Yıldız, “Eğitim emekçileri olarak demokratik hakkımızı kullandığımız bir eylemde polisin sert müdahalesi ile karşılaştık. Bu durumu kınıyoruz. Eğitim emekçileri olarak MEB önünde açıklamamızı yaparak dağılacaktık. AKP faşizminin buna dahi tahammülü yok. 12 Eylül faşist darbesinin hayata empoze ettiği 24 Kasım’ı kutlayan zihniyet, bugün bizim haklarımız için alanlarda olmamıza tahammül edemedi.

ogretmenlere-gaz.jpq

Eğitim Sen MYK üyesi Betül Öztürk Korkut da, iktidarın öğretmenlere 24 Kasım hediyesinin gaz bombası ve tazyikli su olduğunu söyledi.

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz