- Hoşgeldiniz

“Polis, halkına ihanet etme”

“Polis, halkına ihanet etme” sitemize 23 Haziran 2013 tarihinde eklenmiş ve 574 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

“Polis, halkına ihanet etme”

Polis, daha önceki müdahalelerin aksine biber gazı kullanmadı ve duman çıkartan Smoke’larla ve tazyikli suyla müdahalede bulundu.

Taksim Meydanı’nda karanfillerle anma yapan gruba polis önce uyarı anonsu yaptı daha sonra ise taksimmeydana inerek Gezi Parkı’na giriş çabalarını engelledi.

Polis, ‘dağılın’  uyarılarına rağmen meydandan çıkmayan gruplara tazyikli suyla müdahalede bulundu. Polisin daha önceki müdahalelerde kullandığı biber gazını bu sefer tercih etmediği ve TOMA’larda sıkılan tazyikli su dışında polisin kalkanlarla ve duman çıkartan ‘Smoke’larla meydandakilere müdahalede bulunduğu görüldü.

Taksim meydanında kalabalığa gaz bombası kullanmayan polisin ara sokaklarda sıkıştırdığı protestoculara gaz bombaları ile saldırdığı görüldü!

Cadde üzerinde gazlı su sıkan TOMA aracının yanına gelen bir vatandaş çevredekilerin şaşkın bakışları arasında TOMA’ya Çişini yaptı ! Polisleri protesto eden vatandaşın bu tepkisi alkışlarla karşıladı.

Taksim’de polis, karanfillerle eylem yapan gruba müdahale etti. Protestocuların içinde bulunan bazı kişiler ise polise  “Polis, halkına ihanet etme”  diyerek tepki gösterdi!

polis-halk-taksim

   toma-ya-cis-yaptı

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz