- Hoşgeldiniz

Plaj Yolu Köylü Pazarı Açıldı

Plaj Yolu Köylü Pazarı Açıldı sitemize 04 Eylül 2013 tarihinde eklenmiş ve 851 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Plaj Yolu Köylü Pazarı Açıldı

 

İzmit Belediyesi’nin Cumhuriyet Mahallesi Plaj Yolu Mevkiinde yaptırdığı Kapalı Köylü Pazarı yapılan resmi tören ile hizmete açıldı. Kocaeli’nin ilk ve tamamı yerli üreticilerden oluşan Köylü Pazarı’nın açılışı İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın ev sahipliğinde gerçekleşti. Pazarın açılışına Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Ak Parti Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tuncel, Ak Parti İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Aysel Demirtaş,Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı Vedat Yoldaş, Cumhuriyet Mahalle Muhtarı Mustafa Yaman, Kocaeli Pazarcılar Odası Başkanı Erol Kumsar, İzmit Halk Eğitim Müdürü Salih Aydın, Dünya Şampiyonu Aşçımız Naif Bagi, İzmit Belediyesi Meclis Üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

HEM KÖYLÜNÜN HEM VATANDAŞIN YÜZÜ GÜLECEK

 

Açılışta söz alan Başkan Doğan, Kocaeli’de tek olan köylü pazarının önemli bir ihtiyaca cevap verdiğini ifade etti. Tamamı organik olan ürünlerin satışının yapılacağı köylü pazarı projesini en başından beri çok önemsediğini belirten Doğan ” bu işi de alnımızın akıyla tamamlamış olmanın gururunu yaşıyoruz. Pazarımız her Cuma günü kurularak İzmit halkına hizmet verecek. Çevre köylerde yetiştirilmiş sebze meyveler en uygun fiyatla bu pazarda satılacak. Pazarımız dahal ürünleri kesinlikle yer almayacak. Böylece hem köylümüzün, hem sizlerin yüzü gülecek” dedi.

 

KÖYLERE HİZMETE RED OYU VERDİLER

 

Cumhuriyet Mahallesi’nde ve İzmit’te gerçekleştirilençalışmalardan kısaca bahseden Başkan Doğan, “köylümüz burada ürününü satacak,hizmetlerle zenginleşen köylerimizde rahatça yaşayacak. Biz Atatürk’ün “köylümilletin efendisidir” sözüne böyle sahip çıkıyoruz. Biz bunları yaparken,köylere hizmet için meclis onayı istediğimizde CHP buna red oyu veriyor. Burada bunları size siyasi olarak değil, o gün o mecliste “sizi köylümüze şikayetedeceğim. Kararı onlar versin” dedim diye söylüyorum” dedi.

 

SİYAH BEYAZ İZMİT YOK

 

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın ve ekibininİzmit’te güzel işler yaptığını söylerek söz alan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu “artık 10 yıl önceki gibi siyah beyaz bir İzmit yok. Hizmetlerimizle İzmit renklendi. Bu pazarda İzmit’imize Kocaeli’mize ayrı bir renk kattı. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 

KARPUZLAR YARIŞTI

 

Kapalı pazarın açılışı renkli görüntülere de sahne oldu. İzmit Belediyesi ilk kezdüzenlediği ve geleneksel hale getirmeyi hedeflediği İzmit Belediyesi Geleneksel Bayraktar Karpuzu Festivali Karpuz Dekor Yarışması’nı açılış sırasında gerçekleştirdi. Dünya Şampiyonu Aşçımız Naif Bagi koordinatörlüğünde gerçekleştirilen yarışmaya katılan usta aşçılar İzmit ve çevresindeyetişen karpuzları adeta sanat eserine çevirdiler. Yapılan karpuz dekor yarışmasının sonunda birinci olan Emre Oruç’a tam altın, ikinci olan Ayşegül Midilli’ye yarım altın ve üçüncü olan Ahmet Barış Cengiz’e de çeyrek altın hediye edildi. Dereceye giren Aziz Kayabaşı, Murat Ertürk, Selahattin Hızlı, Zeynep Polat, Ahmet Çelik, Rahmi Akyol ve Nurhan Güney’e günün anısına madalya verildi.

  

PAZAR DÖRT DÖRTLÜK

 

Her Cuma günü kurularak İzmit halkına hizmet verecek. 94 tezgahın bulunduğu pazar sayesinde İzmitliler, taze ve organik meyve-sebze alma imkanı bulacaklar. Pazar içinde 10 araçlık otopark, zabıta birimi, mescit, sosyal alan, bay ve bayantuvalet, engelli vatandaşlar için rampa ve umuma açık çeşme de bulunuyor.

koylu-pazari

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz