- Hoşgeldiniz

Pet Shop eğitimi ve sertifika programı düzenlendi

Pet Shop eğitimi ve sertifika programı düzenlendi sitemize 22 Aralık 2014 tarihinde eklenmiş ve 225 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Veteriner Şube Müdürlüğü tarafından Pet Shop Eğitimi ve Sertifika Programı düzenlendi. Ev ve süs hayvanları satış sertifikası verilmesi için gerçekleştirilen eğitim programı fuar içinde yer alan Büyükşehir Belediyesi Sivil Toplum Merkezi’nde gerçekleştirildi. Programa Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Osman Poyraz ve Milli Parklar Kocaeli Şube Müdürü Kerim Gençoğlu katıldı.

BAKIM VE BARINDIRMA KOŞULLARI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen programda Uludağ Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Cihan tarafından bakım ve barınma koşulları ile ilgili eğitim gerçekleştirildi. Eğitimde Kedi ve Köpek, Akvaryum Balıkları, Sürüngenlerin, Egzotik Kuşların ve Küçük Memeli Hayvanların genel bakım ve barındırma koşulları ile ilgili genel bilgiler verildi.

KANUN VE MEVZUAT ANLATILDI

Büyükşehir tarafından gerçekleştirilen sertifika programında Orman ve Su İşleri Bakanlığı Kocaeli Şube Müdürlüğü eğitimcisi Şehnaz Bahar tarafından Pet Shop eğitimi, ev ve süs hayvanları satışı ile ilgili kanunlar ve mevzuat aktarıldı. Eğitimci Bahar, 5199 Sayılı Kanun ve hayvanların korunmasına yönelik yönetmelik, ev ve süs hayvanlarının korunmasına dair Avrupa Sözleşmesi ve yurt dışından gelen belgeli hayvanlar için yürürlükte olan CITES sözleşmesi ile ilgili genel bilgiler aktardı.

SERTİFİKALAR VERİLDİ

Gerçekleştirilen sertifika programının son gününde İl Gıda,Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü eğitimcisi veteriner hekim Hüsnü Cantepe ile Eyüp Dalkılıç, ev ve süs hayvanları satış,barınma ve eğitim yerlerinin kuruluş açılış, ruhsat, çalışma ve denetleme yönetmeliği ile ilgili detaylı bilgi verdi. Daha sonra katılımcıların sertifikaları Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Dr. Osman Poyraz ve Milli Parklar Kocaeli Şube Müdürü Kerim Gençoğlu tarafından takdim edildi. Bu sertifika katılımcıların ev ve süs hayvanları satışı için Pet Shop açabilmelerine olanak sağlıyor.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :