- Hoşgeldiniz

Otobüs Terminali’nde tatbikat

Otobüs Terminali’nde tatbikat sitemize 17 Aralık 2014 tarihinde eklenmiş ve 263 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından İzmit Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde Deprem, Yangın ve Sabotajlara Karşı Koyma Tatbikatı 18 Aralık Perşembe günü saat 10.00 ile 10.30 arasında yapılacak. Tatbikat, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, İtfaiye Dairesi Başkanlığı, Sağlık ve Sosyal Hizmet Dairesi Başkanlığı Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü Acil Ambulans Amirliği ile işbirliği yapılacak.

ACİL EYLEM PLANI UYGULANACAK

İzmit Şehirlerarası Terminali’ne yıllık ortalama 2 milyon 500 bin giriş-çıkış yapılıyor. Yaşanması muhtemel felaketlere karşı hazırlıklı olunması için yapılması planlanan tatbikatta Şehirler Arası Otobüs Terminali’nin Acil Eylem Planı uygulanacak. Büyükşehir bu kapsamda İzmit Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde geniş kapsamlı bir tatbikat gerçekleştirilecek.

DEPREM, YANGIN VE SABOTAJA HAZIRLIK

İzmit Terminali’nin Acil Eylem Planı’nın test edilmesi ve Acil Durum Ekiplerinin çalışma yeteneğinin geliştirilmesini amaçlayan tatbikat kapsamında ekiplerin olayları yönetebilmesi, Deprem ve Yangın Tatbikatının nasıl icra edileceği, Acil Eylem Planının prosedürün işleyen ve işlemeyen yönlerinin tespit edilmesi sağlanacak. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kaynak Geliştirme ve İştirakler Dairesi Başkanlığı Terminaller Şube Müdürlüğü İzmit Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde görevli tüm personelin muhtemel bir deprem, yangın veya sabotaj sonrasında yapacakları, yazılı bir senaryoda bulunuyor.

30 DAKİKA SÜRECEK BİR TATBİKAT

Tatbikat senaryosundaki gibi planlı bir şekilde uygulanacak tatbikatla her gün binlerce yolcunun gelip gittiği Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde tatbikat yapılarak olası bir felakette planların uygulanması, personelin paniğe kapılmadan mevcut plandaki gibi görevlerini ifa etmesi amaçlanıyor. Perşembe günü saat 10.00’da başlayacak tatbikat 30 dakika sürecek.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :