- Hoşgeldiniz

Oktay Vural: Başbakan İçerde Başka Dışarda Başka Konuşuyor

Oktay Vural: Başbakan İçerde Başka Dışarda Başka Konuşuyor sitemize 22 Ocak 2014 tarihinde eklenmiş ve 394 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Oktay Vural: Başbakan İçerde Başka Dışarda Başka Konuşuyor

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan Erdoğan’a, Brüksel’de yaptığı konuşma üzerinden yüklendi. “Burada savcılara ağza alınmayacak sözler söylüyor, AP Başkanı karşısında süt dökmüş kedi gibiydi” diyen Vural, “Tornistan yaptı. Bir aydır söylediği iddiaları dile getirmedi. Çünkü normal demokrasi olan bir ülkede o iddiaları kimse dikkate almaz. Uluslararası çete varsa karşında AP Başkanı var, desene orada” dedi.

Vural, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında Başbakan Recep Tayyip Edoğan’ın Bürüksel’de düzenlediği basın toplantısına dikkat çekti. Erdoğan’ın, Bürüksel’de Türkiye’de yaşanan hiç bir konuya değinmediğini ifade etti. Vural şöyle dedi; “Burada savcılara ağza alınmayacak sözler söylüyor, AP Başkanı karşısında süt dökmüş kedi gibiydi. Tornistan yaptı. Bir aydır söylediği iddiaları dile getirmedi. Çünkü normal demokrasi olan bir ülkede o iddiaları kimse dikkate almaz. Uluslararası çete varsa karşında AP Başkanı var, desene orada.

Burada masal anlatıyor, orada kapılanıyorsun. Brüksel’de konuştuklarına bakınca onunla aynı ülkede mi yaşıyoruz, yoksa o paralel evren de mi yaşıyor. Bu ülkede ise hakimler savcılar soruşturulur ama hırsızlar soruşturulmaz. Orada kuvvetler ayrılığının savunucusu oldu, sanki burada kuvvetler ayrılığını felç eden kendisi değil.”

Halkın savcıdan, hakimden şikayetçi olmadığını ama yolsuzluk ve rüşvetten rahatsız olduğunu vurgulayan Vural, iktidara göre halkın, “Reza Zarrap, bacanak, mahdum, enişte…” olduğunu öne sürdü. Başbakan’ın, bölücü, diğer taraftan rüşvetçilerle birlikte yürüdüğünü dile getiren Oktay Vural, “Senin yeni yol arkadaşların bunlar. Daha önce zamlar güncelleniyordu, şimdi hukuka darbe güncelleniyor” dedi.

oktay-vural
HSYK teklifine yönelik eleştirilerini sürdüren Oktay Vural, teklifi, “Yavuz Hırsız Yasası” olarak nitelendirdi. Başbakan Erdoğan’ın,”yolsuzluk ve rüşvet iddialarını” kapatmak için Meclis’i, “yasamatik” gibi gördüğünü dile getiren Vural, “Eskiden zammı ‘güncelliyoruz’ diyorlardı, şimdi hukuka darbeye güncelleme diyorlar” diye konuştu.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz