- Hoşgeldiniz

Öğrenciler kamplarda stres attılar

Öğrenciler kamplarda stres attılar sitemize 11 Şubat 2015 tarihinde eklenmiş ve 271 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi üniversite gençliğine yönelik düzenlediği kamplar büyük ilgi görüyor. Doğa yürüyüşleri, spor etkinliği (paintball), kitap okuma, bilgi yarışması, kişisel gelişim seminerleri gibi çok sayıda etkinliklerin olduğu kamplara ilgi gençlerin ilgisi toğun oluyor. Cuma akşamı başlayıp hafta sonu boyunca devam eden kamplar, yarıyıl tatili dolayısıyla, hafta içi de hizmet vermeye devam etmişti. Gençlik kampları yarıyıl tatilinde gençlerin okul streslerini üzerlerinden atmaları için iyi bir fırsat oldu. Gençlik liderlerinin önderliğinde Her hafta sonu farklı bir gurup öğrenciye kamp deneyimi yaşatılan gençlik kamplarında, öğrenciler doğayla iç içe şehrin gürültüsünden uzakta dinlenme imkânı buldular.

DOĞAL GÜZELLİKLERİ KEŞFEDİYORLAR

Kültür Ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından organize edilen ve farklı illerden üniversite eğitimleri için ilimize gelmiş olan öğrenciler bu kamplar sayesinde kentimizin doğal güzelliklerini keşfederken bir yandan da bol bol kitap okuma imkânı buluyorlar. Yapılan doğa yürüyüşleriyle kentin doğal güzelliklerini keşfeden öğrenciler, birbirinden güzel yerleri gezip görme fırsatı buluyorlar. Bir nebze olsun teknolojiden uzak kalarak birbirleri ile tanışıp yeni dostluklar kurma fırsatı bulan gençler, kamplarda düzenlenen takımlar arası paintball turnuvası etkinlikleriyle, takım ruhuyla hareket etmenin önemini kavrıyorlar.

SICAK SOHBET ORTAMI

Soğuk kış günlerinde sıcak sohbetlerle gençlerin kaynaştığı kamplarda, öğrenciler arasında bilgi yarışmaları düzenleniyor. Kazanan guruplara küçük hediyelerin verildiği yarışmalarda öğrenciler kendilerini ifade edebilme yeteneklerini geliştiriyorlar. Öğrenciler gençlik liderleri ile birlikte, unutulmaya yüz tutmuş köy oyunlarını oynayarak adeta geçmişe yolculuk ederken eski oyunları yaşatmanın sevincini yaşadılar. Kampın çok yararlı geçtiğini ifade eden öğrenciler, kampların bundan sonrada devam etmesi konusundaki isteklerini dile getirirken kampın düzenlenmesinde emeği geçenlere de teşekkür ettiler.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :