- Hoşgeldiniz

öğrenciler Deprem Evi’nde

öğrenciler Deprem Evi’nde sitemize 01 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 394 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

 öğrenciler Deprem Evi’nde

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olarak hizmet veren Akçakoca Bilgievine üye 23 öğrenci Sismolojik İzleme ve Deprem Eğitim Merkezi’ne ziyaret gerçekleştirdiler.

DEPREMİ YAŞAYARAK ÖĞRENDİLER

Akçakoca Bilgievi üyeleri, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı’na bağlı Sismolojik İzleme ve Deprem Eğitim Merkezi’nde ‘Deprem nedir?’, ‘Neden kaynaklanır?’ gibi sorularına cevap buldular. Öğrenciler, deprem anını örnekleyen araç ile deprem anında nasıl davranmaları gerektiğini yaşayarak öğrenme fırsatı da buldular.

ÖĞRENCİLERE FAY HATTI ANLATILDI

Öğrencilerin dikkatini çeken en önemli olay, uzman personelin eğitim verirken bahsettiği fay hatları oldu. Bulunduğumuz bölgenin yoğun fay hattında olduğunu öğrenen öğrenciler deprem anında daha dikkatli davranmaları gerektiğinin farkına vardılar. Sözlü anlatımın ardından gerçekleştirilen uygulamalı eğitimde öğrenciler simülasyon aracı ile depremin gerçek etkisini yaşamış oldular. Doğru şekilde ve doğru yerde bulunmaları konusunda bilgilendiler.

ÖĞRENCİLERE HEDİYE

Bilgievi öğrencileri gezide deprem hakkında birçok yararlı bilgiyi öğrendiler. Sismolojik İzleme ve Deprem Eğitim Merkezi’ni ziyaret eden Bilgievi öğrencilerine gösterilen eğitimlerden ardından ilk yardım çantası hediye edildi.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz