- Hoşgeldiniz

Obama’dan Suriye’ye Fotoğrafla Tehdit

Obama’dan Suriye’ye Fotoğrafla Tehdit sitemize 01 Eylül 2013 tarihinde eklenmiş ve 371 kişi tarafından ziyaret edilmiş.
Obama’dan Suriye’ye Fotoğrafla Tehdit
ABD Başkanı Obama , Suriye ’ye yönelik askeri harekat yapmayı planladıklarını söyleyerek, yetkiye ihtiyacı olmasa da Kongre’den bunu talep edeceğini ifade etti. Ayrıca, ülkesinin savaş yorgunu olduğunu belirterek ABD askerlerinin karaya asla ayak basmayacağını duyurdu.
BİR AYAĞI ÇALIŞMA MASASININ ÜZERİNDE
Öte yandan, Beyaz Saray’daki Oval Ofis’te çekilen Obama’nın son fotoğrafı ise oldukça dikkat çekiciydi. Temsilciler Meclisi Başkanı John Boehner’le vurma kararını konuşurken yardımcısı Joe Biden de yanındaydı.
Sol ayağını çalışma masasının üzerine koyarak telefonda konuşan Obama, vücut dili ile Esad’a mesaj verdi.

Obama, Erdoğan’la konuşurken ise bu pozu vermişti

ABD Başkanlık makamı Beyaz Saray, resmi internet sitesinde Başkan Obama’nın “Erdoğan’la telefonda konuşurken” çekilmiş ilginç bir fotoğrafını yayınlanmıştı
 Başbakan Erdoğan ve ABD Başkanı Obama, Pazartesi günü Suriye konusunda bilgi alışverişi yapmak üzere bir telefon görüşmesi yaptı.
Görüşmenin ardından Başbakanlık’tan bir açıklama yapılarak ‘İki lider, Suriye rejiminin kendi halkını hedef alan saldırılarından ve rejimin vahşeti yüzünden Suriye’de insani koşulların kötüleşmesinden giderek daha fazla endişe duyduklarını ifade etmişlerdir.’ denildi.
Görüşme Bayazsaray’da ise farklı bir boyutuyla gündeme oturdu.
Beyaz Saray özel fotoğrafçısı Pete Souza’nın, Obama’nın Erdoğan’la görüşürken çektiği fotoğraf, Beyaz Saray resmi internet sitesi www.whitehouse.gov’da, 30 Temmuz’un ‘günün fotoğrafı’ seçilerek ‘Temmuz ayının en iyi fotoğrafları’ arasına girdi.
Fotoğrafta, Başbakan Erdoğan’la görüşen Başkan Obama sağ elinde bir beysbol sopası tutuyor. Solak olan Obama’nın sol elinde ise Erdoğan’la görüştüğü telefon var. Görüşmede konuşulan konunun ciddiyeti ise Obama’nın yüzünden okunabiliyor.
Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz