- Hoşgeldiniz

O kütüphane sizlerin çocuklar

O kütüphane sizlerin çocuklar sitemize 15 Şubat 2015 tarihinde eklenmiş ve 453 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, çocukların en iyi şekilde yetişmesi için eğitime yönelik çalışmalarında sınır tanımıyor. Satranç takımından, tablet bilgisayar dağıtımına, Bilgi Evleri’nden, Bilim Merkezi’ne kadar birçok alanda proje ve hizmetiyle çocukların eğitimine yatırım yapan Büyükşehir Belediyesi, her şeyin başı olan okuma alışkanlığının gelişmesine de büyük önem veriyor.

ÇOCUKLAR HALK KÜTÜPHANESİ’NDE

Büyükşehir, bu çerçevede Kültür-Sanat ve Konservatuar Müdürlüğü’ne bağlı İzmit Endüstri Meslek Lisesi yanındaki Halk Kütüphanesi’nin çocuklar tarafından daha yakından tanınması için farklı ve renkli bir etkinlik gerçekleştirdi. Burada, “Yaratıcı Drama Yöntemiyle Kütüphane Tanıtımı” gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, çocukların kütüphane ve doğal olarak kitaplarla olan dostluğuna yeni bir ivme kazandırdı.

SEPETLİPINAR İÖO KONUK OLDU

Etkinliğe Başiskele Yeniköy Sepetlipınar İlköğretim Okulu 5.ve 6. Sınıf öğrencileri, öğretmenleri casino online ve okul müdürü Ömer Yılmaz katıldı.

DRAMA EĞİTİMİ VERİLDİ

Drama eğitmeni Betül Aydın ve İlknur Ateş tarafından gerçekleştirilen etkinlikle yaratıcı drama yöntemi ile öğrencilerin anlama, anlatım, sorgulama, empati kurma, doğaçlama, rol oynama becerisi ve istek duygusu gelişerek konuya ilgilerinin artması sağlandı. Gerçekleştirilen etkinliğin sonucunda, öğrencilerin kütüphane kaynaklarının çeşitliliğini fark etmesi, kütüphanenin fiziksel durumu, kütüphane kuralları ve konu hakkında fikir yürütmeleri sağlandı.

GÜZEL BİR GÜN, HEDİYE KİTAPLAR

Öğrenciler bu özel günde eğlenceli ve faydalı saatler geçirirken, hediye edilen kitap ve ikramlarla gülen yüzler ve yeni bilgiler ile kütüphaneden ayrıldı.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :